Muži: HC Junior Mělník - SK Sršni Kutná Hora "B" 11:1

Dobrý hokej a jasné vítězství domácího týmu

B: 5. M.Krejsa (Vernek, V.Fiala), 11. Nový (Šubrt), 12. Stinka (Nový, Heran), 16. Techlovský (Havel, O.Pokorný), 18. Havel, 24. Heran, 29. Havel (Šubrt), 37. Novák (Heran), 39. Havel (O.Pokorný), 45. Vočadlo (Havel, Šubrt), 48. Vočadlo (Havel)

Diváci: 170

HC Junior Mělník: Vokurka (Šrámek) - T.Fiala, Novák, Techlovský, P.Pokorný, Rebro, V.Fiala, O.Pokorný, Stinka, Nový, Vernek, Heran, Vočadlo, Tůma, Sejkota, Prejza, Krejsa, Havel, Šubrt

HC Sršni Kutná Hora B: Karger - Čejka, Vaněk, Krejza, Kozlík, Krištof, Novotný, Meloun, Paroubek, Charvát, Hetfleisch, Siváček, Kaiser, Jiráň, Havel

Domácí vstoupili do utkání s jasným cílem nepřipustit žádné drama a vybojovat další vítězství. Od začátku se chopili iniciativy a hosty z Kutné Hory k ničemu vážnějšímu nepustili. Brankový účet utkání otevřeli domácí v páté minutě. Puk do třetiny zavezl po levém křídle V.Fiala, křížem našel najíždějícího Verneka, který na sebe nalákal bránícího hráče a vrátil puk Krejsovi na modrou. Ten napřáhl a puk zastavila až  síť 1-0. V polovině osmé minuty byl za hákování vyloučen Tůma, obraz hry ale vůbec neodpovídal tomu, že Mělník hraje v oslabení. Aktivní V.Fiala s Vernekem motali soupeře v jejich obranné třetině a oba se dostali do dobré střelecké pozice, branka však nepadla. V závěru přesilovky se do přečíslení dostali kutnohorští, vracející se V.Fiala ale špičkou hole zmařil jejich rodící se šanci. V jedenácté minutě střílel od modré Novák, jeho ráno hostující gólman jen vyrazil na hůl dojíždějícího Šubrta. Ten se sice ještě neprosadil, ale další dorážka Nového byla už téměř do prázdné – 2:0. Během téhož střídání, o necelou půlminutu později, se do rychlého protiútoku dostal opět Nový, přenechal do tandemu Stinkovi, který si vyjel na střed mezi kruhy a nedal hostujícímu brankářovi šanci. Další dobré možnosti si vypracovali domácí v krátké přesilovce čtyř proti třem, v samotném jejím závěru ale mohlo být zle – jeden z hostů zablokoval střelu od modré, vleže dokázal nahrát puk svému spoluhráčovi, který naskakoval na led z trestné lavice a ten ujížděl sám na Vokurku. Naštěstí se ale ke střele nedostal, stačil jej čistě odstavit vracející se Novák. V šestnácté minutě vstřelil svou první branku v sezóně i J.Techlovský – jeho golfák od modré byl zcela přesný – 4:0. Další branku domácích přidal ve vlastním oslabení T.Havel, který ujel po levém křídle, odmítl si bránícího hráče, natlačil se před branku a přesnou střelou zakončil – 5:0. V závěru třetiny hráli hosté přesilovku, v té se jim podařil vyslat velmi těžkou střelu na Vokurku, ten si s ní však poradil i přesto, že do té doby v brance víceméně mrzl.

Druhou třetinu začali domácí opět náporem. Heran si vzal puk ve vlastním obranném pásmu, snadno si dojel až do střelecké pozice mezi kruhy a trefil přesně – 6:0. O pět minut později ho napodobil rychlonohý Havel, který prošel přes tři soupeře, aby byl nakonec před brankářem zcela osamocen – 7:0. Domácí byli i nadále při chuti a další průběh zápasu nevypustili. V oslabení se do samostatného úniku dostal Šubrt, kterého hosté zastavili jenom za cenu faulu, nařízené trestné střílení ale Šubrt nevyužil. Další branku vymyslel Heran, když přelstil soupeřovu obranu a předložil puk Novákovi před prázdnou klec – 8:0. O chvíli později visel ve vzduchu další gól, když Vernek nahrál Rebrovi, Rebro na jeden dotek dával před prázdnou branku V.Fialovi, ten ale promáchl. Svůj hattrick ale vzápětí krásnou brankou zkompletoval Havel. Po levém křídle se dostal do pásma, natlačil se k brance a bekhendem vymetl šibenici u bližší tyče – 9:0 a na mělnický led začaly  padat kšiltovky z tribun.

Na začátku třetí třetiny se ke slovu dostali hosté - v přesilovce za hákování T.Fialy z konce druhé třetiny. Hned při prvním střídání se usadili v obranném pásmu domácích a vybojovali alespoň vhazování. Po něm přišla střela od modré, do které strčil čepel bránící V.Fiala tak nešťastně, že puk se odrazil zcela mimo kontrolu všech hráčů a dopadl až za záda Vokurky – 9:1. Vzápětí mohli jít hosté do přečíslení dva na jednoho, Novák si ale zkušeně poradil, navíc zavezl vybojovaný puk až za kutnohorskou branku, našel volného Stinku před brankovištěm, ten ale puk za záda hostujícího gólmana neprotlačil. To se povedlo až Vočadlovi, který nekompromisně zametl do branky nahrávku Havla od mantinelu – 10:1. Poprvé se tedy mělničtí fandové radovali z dvouciferného výsledku, navíc byla tato branka i stým gólem Mělníka v této sezóně. Vočadlovi to ale nestačilo, v oslabení ujeli s Havlem do situace dva na jednoho a Havel mu opět předložil parádní finální nahrávku – 11:1. Další branka v utkání už nepadla, ale i tak bylo pár zajímavostí k vidění – náznak bitky mezi Havlem a jedním z hostů, kdy oba „vyfasovali“ dvouminutový trest, Havel ale odjel na trestnou lavici s hokejkou vyloučeného soupeře, kterou mu poté šel chodbičkou za časomírou vracet. Havlova hokejka se pro změnu musela přivézt z domácí střídačky. Pět minut před koncem dostali ještě do hostující branky puk Stinka s Rebrem, ale vzhledem k tomu, že jejich čepele zasáhly puk ve výšce dobrých dvou metrů nad ledem, gól nemohl být uznán.

Utkání nabídlo pohledný hokej, domácí dobře bruslili a od začátku nedovolili soupeři prakticky nic. Jediný gól hostů padl po kuriózním situaci, zatímco domácí si všechny branky poctivě vypracovali. Domácí příznivci se konečně dočkali dvouciferného skóre a museli být spokojeni. Další utkání se bude hrát na Mělníku 11.2.2012  v 18:15 a  přivítáme HC Zlonice.

Přejít na statistiky.

Přejít na tabulku soutěže.

Další fotografie z utkání - Jiří Lafek.

Muži: SK Černošice - HC Junior Mělník 3:4

Z utkání, ve kterém rozdali rozhodčí celkem 72 trestných minut, si odváží Mělník tříbodové vítězství, J.Šípek zaznamenal hattrick.