HC Junior Mělník - HC Zlonice 5:3

12.02.2012 | Viktor Šebík

Zasloužené vítězství v předposledním domácím soutěžním utkání této sezóny.

Podrbnosti jsou zde

18. kolo | Sobota 11.02.2012, 18:15

HC Junior Mělník - HC Zlonice

B: 6. Novák (Pekárek), 23. V.Fiala (Vernek), 32. Prejza (Vernek), 37. Stinka (T.Fiala), 43. Vernek

HC Junior Mělník: Šrámek (Sejkora) - T.Fiala, Novák, Techlovský, P.Pokorný, Rebro, V.Fiala, O.Pokorný, Stinka, Pekárek, Vernek, Heran, Prejza, Šulák, Krejsa, Havel, Šubrt

HC Zlonice: Koukolíček - Faltus, Peterka, Lacina, Petráček, Hnátek, Loučka, Zigmund, Klouzza, Kratochvíl, Frolík, Bečvář

Utkání začali domácí ve svižném tempu a tlačili se před branku hostů ze Zlonic. Ve slibné pozici se ocitl Vernek, který ale z úhlu přes ležícího a v té chvíli již bezmocného gólmana přestřelil prázdnou branku a kotouč z jeho hole zastavila až ochranná síť nad tvrzeným sklem. V šesté minutě zavezl puk do pásma Pekárek, jeho střela se odrazila na modrou čáru k volnému Novákovi a ten prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 1:0. Několik dalších šancí domácího týmu zůstalo nevyužito, tu největší měl v patnácté minutě Havel při hře ve čtyřech na obou stranách. Do pásma zavezl puk po pravé straně, objel soupeřovu branku a vyjel si mezi kruhy a díky chybě v obraně Zlonic se najednou ocitl zcela sám před jejich brankou, gól z toho však nebyl. Zloničtí se většinu času jenom bránili a snažili se využít „bukaře“ a hrát to na brejky. Vyrovnání se dočkali v osmnácté minutě, kdy domácí obrana vyrobila chybu na vlastní modré a jeden z hostujících útočníků se dostal až těsně před Šrámka – 1:1. V poslední minutě měl velkou šanci Pekárek, kterému chytře postrčil puk Stinka, sám před gólmanem však neuspěl.

Začátek druhé třetiny byl ve znamení dalšího velkého náporu domácích. Útočná řada vedená V.Fialou zamkla soupeře v jeho třetině a vypadalo to spíše na přesilovku než hru s vyrovnaným počtem hráčů. Rebro, V.Fiala i Vernek se během chvíle ocitli v dobrých pozicích, soupeř však odolával. Pokus o vyhození kotouče z pásma zachytil Vernek a vrátil před brankoviště volnému V.Fialovi, který překonal brankáře Zlonic povedenou bekhendovou střelou – 2:1. V pětadvacáté minutě se do veliké šance dostali hosté, dva z nich už dokonce zvedali ruce nad hlavu, Šrámek v domácí brance ale čaroval a stoprocentní šanci jim vychytal. Poté následovalo několik velmi dobrých příležitostí Mělníka. Nejdříve Vernek znovu vybídl ke skórování V.Fialu, ten však přestřelil. V přesilovce se sám před brankou zjevil Havel, šanci nevyužil. Vernek se protlačil do zakončení přes dva bránící hráče, puk zůstal ležet u tyčky, dojíždějící V.Fiala tam byl však o zlomek vteřiny později než hůl jednoho z obránců. Poté se opět Havel hnal dopředu přes tři bránící hráče, ten poslední ho musel zastavit nedovoleně. V následující přesilovce předložil Heran gólovou přihrávku Pekárkovi, ani jemu se ale nepovedlo prostřelit hostujícího brankáře. Gólu se tak mělničtí dočkali až ve třicáté třetí minutě. Vernek zatáhl puk po levé straně, objel branku a křižnou přihrávkou přes celé pásmo našel volného Prejzu a ten utěšenou střelou zaznamenal svoji první branku v sezóně – 3:1. Při dalším střídání skvěle uvolnil Vernek Rebra, ten jel od modré sám, ale ani jemu nebylo přáno… Tři minuty před koncem druhé třetiny se to ale již povedlo. T.Fiala střílel od modré, brankář Zlonic jeho střelu neudržel a Stinka byl blízko – 4:1. Do další šance se o chvíli později rozjel Vernek s Rebrem, poslední z obránců hostujícího týmu však zastavil Verneka při kličce ošklivým faulem kolenem. Přesilovku domácí nevyužili, naopak, po faulech P.Pokorného a Techlovského se nakonec sami museli bránit více než minutu ve třech proti pěti. I v této situaci se ale domácí tlačili dopředu, Stinka se dokázal dvakrát dostat do zajímavé pozice a nebezpečně zakončit.

Při svém prvním střídání ve třetí třetině se branky dočkal i s chutí hrající Vernek. Domácí se usadili v pásmu Zlonic, několika dobrými přihrávkami soupeře rozebrali, tu finální přihrávku Vernekovi mezi kruhy nasměroval Rebro – 5:1. V čase dosažení branky byl zároveň vyloučen jeden z hostujících hráčů za faul na oslavujícího V.Fialu, takže v té chvíli se zdálo být o osudu utkání rozhodnuto. Domácí však přesilovku nevyužili. O chvíli později hráli sami v oslabení, soupeř si vytvořil dvě dobré příležitosti, Šrámek svůj tým ale podržel. Při další šanci hostů už byl překonán a mimo branku, bránící spoluhráči mu však pomohli a střelu do prázdné zablokovali. Tři vteřiny po skončení oslabení se ale pískalo znovu – Pekárek střídal tak nešťastně, že ve chvíli, kdy se dotkl bruslí ledu, zavadil také o puk vyhozený kolem střídačky, o kterém asi ani nevěděl, a tak jako šestý hráč zasáhl nepovoleně do hry. Toto oslabení už Zlonice potrestaly, když před Šrámkem zůstal jejich hráč zcela nepokrytý – 5:2. Domácí dále pokračovali ve svém útočném představení, soupeř dvakrát hasil kritickou situaci posunutím branky (beztrestně). Poslední slovo v zápase tak měli hosté, kteří pěknou střelou „do víka“, proti které neměl Šrámek šanci, stanovili výsledné skóre zápasu 5:3.

Hráči HC Junior Mělník zaslouženě zvítězili, skóre 5:3 bylo pro hosty ze Zlonic milosrdné. Kdyby svítilo na časomíře na domácí straně dvojciferné číslo, nikdo by se nemohl divit.

Vzhledem ke ztrátě bodů Sedlčan v utkání na Kladně (prohra s Hvězdou 5:6 po nájezdech) se zvýšil náskok Mělníka na čele tabulky už na 6 bodů.

K příštímu utkání jedou hokejisté HC Junior Mělník právě na horký led do Sedlčan, v případě úspěchu už by mohli slavit vítězství v soutěži.

Přejít na tabulku soutěže.

Přejít na statistiky.