Muži: HC Junior Mělník - HK Králův Dvůr 2:3 po nájezdech

09.01.2016 | Viktor Šebík

Mělník doma ztratil další dva body

17. kolo | Sobota 09.01.2016, 17:30

HC Junior Mělník - HK Králův Dvůr

2:3 sn

0:0, 1:1, 1:1 - 0:1

B: 30. Šubrt (Příhoda), 48. Douda (Příhoda) - 28. Křesťan (Pánek, Tuček), 50. Tuček (Novotný), rozhodující nájezd Tuček

Vyloučení 4-4, využití 1-1, v oslabení 0-0

Rozhodčí Mrázek - Frühauf, Řešátko

Diváci: 350

HC Junior Mělník: Vokurka (Šrámek) - T.Fiala, Krejsa, Prejza, Pokorný, Vernek, Příhoda, Vočadlo, Kratochvíl, Kašák, Chvátal, Nesládek, Novotný, Šubrt, Douda, Kubica, Fedymycz, D.Havel, Šícha

HK Králův Dvůr: Pavlů (Krejčí) - Veselý, Hulcr, Novotný, Žáček, J.Vejvoda, O.Vejvoda, Vlček, Kraus, Vodička, Tolkner, Novák, Veber, Pánek, Tuček, Křesťan, Šnaidauf, Žemlička, Hamada

Pozitivní zprávou na dnešním utkání bylo hlavně to, že do sestavy se vrátili někteří hráči, kteří byli ještě během týdne na seznamu zraněných nebo uzdravujících se, a u kterých nebyla do poslední chvíle jistota, jestli nastoupí nebo ne (Vernek, Pokorný, Příhoda).  Další pozitiva se hledají těžko….

Začátek utkání patřil domácím a hned po minutě hry museli hosté počáteční nápor domácích zastavit jen za cenu faulu. V přesilovce nabíjel M.Příhoda T.Doudovi, tomu ale střela vůbec nesedla a k odkryté brance se ani nedostala. Domácí byli aktivní, Příhoda se v deváté minutě dostal do brejku, Pavlů v brance Králova Dvora ale jeho blafák vystihl a puk mu hokejkou vypíchl. Hosté se dostali do první větší šance až ve 13.minutě, situaci tří proti jednomu ale překombinovali. O minutu později opět v přesilovce a opět duo Příhoda – Douda, tentokrát ale Doudova střela skončila jen na boční konstrukci branky. Před koncem třetiny si hosté vytvořili několik slibných příležitostí v přesilové hře, Vokurka byl ale pozorný a hostům skórovat nedovolil.

I do druhé třetiny vstoupili Mělničtí náporem a hned v první minutě vytvořil solidní závar před hostujícím brankovištěm, puk se jim ale za záda Pavlů dostrkat nepodařilo. Hra se začala vyrovnávat, vyložené šance ani na jedné straně k vidění nebyly. Udeřilo až ve 28. Minutě, bohužel to ale byli hosté, kdo dokázal vstřelit vedoucí branku. Před brankou zůstal úplně volný Křesťan a z rohu ho našel rychlou přihrávkou Pánek. Křesťan střílel bez přípravy k tyči a Vokurka neměl šanci zasáhnout – 0:1. Radost hostí ale netrvala příliš dlouho. Nejprve si do střelecké pozice od zadního mantinelu vyjel J.Vernek, jeho střela bekhendem ale neměla potřebnou přesnost. Po chvíli se ujala přesilovková kombinace Příhody a Šubrta. Prvně jmenovaný nahrával zpoza branky, druhý jmenovaný našel přesnou střelou skulinu v postoji Pavlů a bylo vyrovnáno – 1:1. O minutu později uháněli Příhoda se Šubrtem dva proti samotnému obránci hostů, situaci se jim ale zužitkovat nepodařilo. V závěru druhé třetiny se vyznamenal Vokurka, který vychytal samostatný únik jednoho z hostujících útočníků.

Třetí třetina se hrála opatrně, žádní z mužstev nechtělo udělat chybu, protože bylo jasné, že kdo dá branku, bude hodně blízko k vítězství. V polovině poslední části se trefil domácí T.Douda - 2:1. Hned v následujícím střídání ale přísně ohodnotil rozhodčí Mrázek Vernekův zákrok tělem jako napadení a v početní výhodě se podařilo hostujícímu Tučkovi vyrovnat přesnou střelou do horního růžku Vokurkovy branky – 2:2. Strhnout vedení zpět na stranu domácích mohl aktivní Douda, jeho blafák do bekhendu ale Pavlů zlikvidoval. V padesáté třetí minutě měla první lajna domácích hned tři dobré šance, proti golfáku Šubrta ale vytáhl Pavlů zákrok večera a puk směřující do odkryté poloviny branky dokázal v pádu zastavit lapačkou. Zápas tak dospěl až do samostatných nájezdů, v nich se žádný z domácích střelců neprosadil a vítěznou branku tedy zaznamenal hostující Tuček – 2:3.

Na domácích bylo vidět, že nejsou v herní pohodě, přeci jenom zranění a nemoci si vybírají svou daň. Mělničtí bojovali, pozorně bránící soupeř ale dokázal eliminovat jejich útočné aktivity. Domácím chybělo více kreativity a spolupráce v útoku, hosté vytěžili maximum z nabídnutých příležitostí. O samostatných nájezdech se říká, že je to loterie a ta dnes lépe vyšla soupeři…..

Následující dvě utkání hraje Mělník na ledě soupeřů. V sobotu 16.1.2016 od 18:00 čeká ve Velkých Popovicích nepříjemná Jesenice, v sobotu 23.1.2016 hrají Mělničtí v Příbrami od 16:00. Oba soupeři jsou nyní v tabulce těsně za Mělníkem, a protože tabulka letošní soutěže je velmi vyrovnaná, chtělo by to z těchto zápasů vytěžit co nejvíce bodů, což ale nebude vůbec jednoduchý úkol. Fanoušci mohou být u toho, na oba zápasy pojede autobus, odjezdy budou upřesněny vždy ve čtvrtek nebo v pátek před utkáním.