Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Muži: HC Junior Mělník - HC Rakovník 6:2

17.09.2016 | Viktor Šebík

První domácí utkání nové sezóny zvládli Mělničtí výborně 

AKTUALIZOVÁNO

2. kolo | Sobota 17.09.2016, 17:30
 

HC Junior Mělník - HC Rakovník

6:2

3:1, 0:1, 3:0

Branky a nahrávky: 6. Šubrt (Prejza, Příhoda), 13. Litera (Kratochvíl), 17. Příhoda (Kašák, Šubrt), 42. Vernek (Kratochvíl, Pokorný), 43. Kašák (Kratochvíl), 53. Vernek (Kratochvíl) - 13. Vyskočil (Kounovský), 31. Větrovec (Chvojka)


Vyloučení: 7-5, navíc Fedymycz (Mělník) 10 min ZHK, Větrovec (Rakovník) 10 min NESP, Kounovský (Rakovník) 5+DKU faul kolenem a za faul Zusky (Rakovník) bylo nařízeno trestné střílení (Vernek neproměnil). Využití: 2-1. V oslabení: 0-0.

Rozhodčí: Jecelín - Gabriel, Zmeškal

Diváci: 170


HC Junior Mělník: Vokurka (Fiala) - Prejza, Cicvárek, Kotek, Kubica, Krejsa, Pokorný, D.Havel, Příhoda, Šubrt, Fedymycz, Litera, Šícha, Vernek, Kašák, Kratochvíl, Novotný, Heran

HC Rakovník: Pospíšil (Burgr) - Vošta, Vyskočil, Mikeš, Krejčí, Zuska, T.Petráček, Kotál, Větrovec, Ságner, Kounovský, Nosek, M.Gebhart, Važanský, Chvojka, Ambroz, Bauer, O.Gebhart, Grill, V.Petráček

Komentář
 
 
 

K prvnímu utkání nové sezóny přijel do Mělníka soupeř, který tradičně předvádí dobrý hokej a ve vzájemných zápasech je k vidění poměrně solidní hra. Ani dnes tomu nebylo jinak a na to, že to bylo utkání teprve druhého kola soutěže, hrála obě mužstva v dobrém tempu a s nasazením. Mělník se, tradičně, mohl opřít o spolehlivého Vokurku, Rakovník se pokusil na domácí vytáhnout (ve srovnání se zápasy v minulosti) větší důraz v osobních soubojích. Mělník ale tentokrát poměrně spolehlivě bránil a neměl problém s produktivitou. Výsledné skóre tak poměrně dobře vystihuje průběh utkání.

Do první vážnější šance se dostali domácí, když v oslabení ujel D.Šubrt a s dojíždějícím M.Příhodou vytvořili před brankou hostí nepříjemný závar. V 5.minutě předvedl v akci své šikovné ruce D.Havel, který se proháčkoval až před rakovnického brankáře Pospíšila, blafákem ale na něj nevyzrál, i když mu chybělo jen málo. O minutu později už se ale mohly mělnické tribuny naplno radovat. V přesilovce se kotouč vystřelený od modré čáry dostal až do Pospíšilovy branky. V zápise o utkání je jako autor branky uveden J.Vernek , nahrával mu Litera. Podle samotných hráčů byl autorem branky D.Šubrt, nahrávali Prejza a Příhoda1:0. Další branku mohl přidat opět D.Havel, který jel na Pospíšila sám, ale ani tentokrát neuspěl. Rakovníku se podařilo vyrovnat ve 13.minutě z přesilové hry. Přesnou střelou do horního růžku Vokurkovy branky se od modré čáry prezentoval po nahrávce Kounovského Vyskočil – 1:1. Ještě v téže minutě ale vrátil vedení Mělníku Litera, který po pravém křídle ujel rakovnické obraně a přesnou střelou „pod víko“ zvýšil na 2:1. Pro Literu ale po dalších třiceti vteřinách skončilo utkání (a doufejme, že jeho absence se zraněným kolenem nebude příliš dlouhá. Transport sanitkou do nemocnice, návrat s berlemi a ortézou a další odvoz na sono na Bulovku, to vše nevěští nic dobrého…), stejně jako pro rakovnického Kounovského, který za likvidační faul kolenem vyfasoval trest na 5 minut a do konce utkání. Dlouhou přesilovku využil Příhoda, který dorazil do odkryté branky střelu P.Kašáka – 3:1.

Také druhá třetina se nesla ve znamení větší aktivity a šancí domácích. První velkou šanci nevyužil Příhoda, jeho dorážce ale chyběly milimetry. Ve 25.minutě se při přesilovce objevil zcela sám před Pospíšilem dorostenec T.Cicvárek (1999), který minulý týden dokázal Žabonosům vstřelit branku od modré čáry, tentokrát ho ale zblízka Pospíšil se štěstím vychytal. Dvě velké šance přišly ve 28.minutě – nejprve Pospíšil zlikvidoval jedovatou střelu O.Novotného, vzápětí zastavil i trestné střílení Verneka. Pravidlo „nedáš – dostaneš“ se projevilo chvíli po polovině zápasu – z velkého závaru před mělnickým brankovištěm dokázal pod Vokurkou došťourat puk do branky Větrovec – 3:2. Ve druhé polovině druhé třetiny začal být hodně vidět aktivní M.Šícha, nejprve se dostal přímo z trestné lavice ke kotouči, na samostatný únik mu ale chyběl tak metr zrychlení a musel se pokusit přejít přes vracejícího se obránce, což ale nevyšlo. Do opravdového brejku se dostal o chvíli později, na Pospíšila ale nevyzrál. Před koncem třetiny opustil mělnickou sestavu také Cicvárek, který se obětavě vrhl do střely a s nepříjemně nastřeleným kolenem se odbelhal do šatny. V závěru druhé třetiny se ještě do přečíslení tří proti dvěma dostali Příhoda, Vernek a Kratochvíl, celou pohlednou akci ale opět zastavil dnes asi nejlepší hráč hostů – Pospíšil.

Třetí třetina tak slibovala dramatickou podívanou, zejména když hned v její první minutě musel Vokurka čelit (naštěstí úspěšně) osamocenému nájezdníkovi v černém dresu. Myšlenky na dramatický průběh třetiny zaplašil vzápětí Vernek, na kterého zapomněla obrana hostí, ne ale Kratochvíl, jehož přesná nahrávka dala Vernekovi dost prostoru i času na utěšenou střela, kterou vystěhoval všechny pavouky z pravého horního roku rakovnické klece – 4:2. Další branku mohl po chvíli přidat i Kratochvíl, sám tváří v tvář dobře chytajícího Pospíšila ale nepřelstil. Slabší chvilku si hostující brankář vybral ve 43.minutě, když jej zaskočila střela (i když střela je možná silné slovo, bylo to spíše takové plácnutí do puku) Kašáka hned po vhazování – 5:2. Definitivní pojistku skóre přidal v polovině třetiny J.Vernek. Kratochvíl čistě vyhrál buly za sebe a Vernekův nápřah až pod strop haly dával tušit, že následující střela bude buď trhat síť hostující branky, nebo drtit cokoliv, co by se jí odvážilo postavit do cesty. Protože se do dráhy puku nepostavilo nic a zápasové branky a sítě jsou zcela nové, bylo to tedy až na síťce, aby ukázala svoji odolnost – 6:2. V poslední minutě čelil Vokurka opět samostatnému úniku jednoho z hostujících hráčů, svým spolehlivým zákrokem ale potvrdil, proč je jasnou jedničkou mělnického brankoviště.

Tři body zůstávají doma, radost z vítězství je ale určitě pokažená zraněním Litery. Doufejme, že to nebude vážné a Petr se do sestavy Mělníka vrátí co nejdříve…

AKTUALIZACE: bohužel, zranění je natolik závažné, že vyžaduje léčbu v trvání 6-8 týdnů a následnou rehabilitaci. P.Litera se tak do hry vrátí zřejmě až v lednu.

Ostatní zápasy 2.kola KLM:

Benešov - Popovice 6:2, Příbram - Mladá Boleslav 2:3 po nájezdech, Černošice - Králův Dvůr 5:4, Vlašim - Žabonosy 5:4, Jesenice - Slaný 2:3.

Další utkání hrají hokejisté HC Junior Mělník v sobotu 24.9.2016 od 17:00 v Berouně proti HC Králův Dvůr. Odjezd autobusu z Mělníka bude cca ve 14:00.


Aktuální články
Obrazem - loučení s legendou mělnického brankoviště J.Vokurkou

Při posledním utkání základní části KLM ročníku 2019/2020 proti Kralupům n.V. byl oficiálně vyřazen dres číslo 3 ze sestavy A...

 
KLM: HC Junior Mělník - HK Kralupy nad Vltavou 4:3

V pohledném okresním derby tahaly Kralupy za kratší konec

 
KLM: HC Příbram "B" - HC Junior Mělník 4:8

V předposledním zápase základní části se s velkým sebezapřením vrátil do sestavy T.Havel, svůj návrat ozdobil brankou a nahrávkou. 

 
KLM: HC Poděbrady - HC Junior Mělník 7:6
 
Ročníky 2010+2011: Povedené utkání v Jablonci
 
ročník 2011: Druhé místo na turnaji v Lounech
 
Muži: HC Junior Mělník - SK Sršni Kutná Hora 3:1
 
Další náborová akce Týden hokeje proběhla na ZS Mělník ve středu 22.1.2020
 
Muži: HC Junior Mělník - Slavoj Velké Popovice 6.2
 
4. třída: Krajská liga přípravek 13. kolo
 
Zápasy
Junioři | Neděle 01.03.2020, 10:30
HC Junior Mělník - Bílí Tygři Liberec "B"
 
4.třída | Sobota 07.03.2020, 11:45
HC Junior Mělník - Černošice
 
 
   RSS