Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Muži: HC Junior Mělník - BK Mladá Boleslav "B" 9:4

01.10.2016 | Viktor Šebík

Mělník nadělil boleslavskému béčku "devítku"

4. kolo | Sobota 01.10.2016, 17:30
 

HC Junior Mělník - BK Mladá Boleslav "B"

9:4

4:1, 4:1, 1:2

Branky a nahrávky: 3. Šubrt (T.Havel, Příhoda), 9. Prejza (T.Havel, Šubrt), 11. T.Havel (Šubrt), 19- Kašák (Vernek), 24. Vernek (Krejsa, Kašák), 26. T.Havel (Vernek, Příhoda), 30. Novák (Krejsa), 35. Kašák (Vernek), 46. T.Havel (Kratochvíl, Pokorný) - 12. J.Protivný (Budín, M.Protivný), 36. Hanzal, 52. Škoda (Petržílka, Rovný), 53. Ficek (Vajsejtl)


Vyloučení: 1-7, Využití: 3-0, V oslabení: 0-0

Diváci: 260

Rozhodčí: Kedra - Holec, Kovačík

HC Junior Mělník: Vokurka (Šrámek) - Prejza, Cicvárek, Novák, Kotek, Kubica, Krejsa, Pokorný, Šesták, T.Havel, D.Havel, Příhoda, Šubrt, Šícha, Vernek, Kašák, Kratochvíl, Novotný, Heran

BK Mladá Boleslav "B": Kořínek (Holík) - Budín, Petržílka, DInga, Hart, hanzal, M.Protivný, J.Protivný, Škoda, Hradec, Trégl, Ficek, Vaníček, Vajsejtl, Kristek, Rovný, Kerda, Šanko

Komentář
 
 
 

Mladoboleslavský tým přijel do Mělníka posílen pěti extraligovými juniory, z Mělníka si ale odvezl výsledek debaklového rozměru. Od ještě většího přídělu je uchránilo to, že po deváté brance zvolnili domácí do exhibičního tempa a zbytek utkání dohrávali v pohodě a s parádičkami pro diváky.

První branku střetnutí vstřelila symbolicky první lajna Mělníka. M.Příhoda vybídl úplně volného T.Havla před Kořínkovou brankou, Havel ale ještě posunul puk na D.Šubrta, na kterého zívala prázdná branka – 1:0. Druhou trefu zaznamenal od modré čáry M.Prejza, který po nahrávkách T.Havla a Šubrta prostřelil vše, co stálo mezi ním a síťkou boleslavské branky – 2:0. Těsně po polovině třetiny zvyšoval po nahrávce Šubrta příklepem z pokleku T.Havel – 3:0. Tato branka měla soupeře zlomit, ale nestalo se tak. Přesně padesát vteřin po třetím gólu Mělníka se od mantinelu natlačil před Vokurku J.Protivný a blafákem do bekhendu vykřesal pro Boleslav naději – 3:1. Utkání měli ale domácí pevně v rukách a Boleslav jenom se štěstím odolávala šancím Mělníka. Nejdříve velmi slibnou situaci dvou proti jednomu, ve které se ocitli Šubrt s T.Havlem, zastavila pokažená přihrávka, poté neuspěla v podobné situaci ani dvojice J.Vernek – Šubrt. Do třetice už ale tato herní situace Mělníku vyšla. Nahrával J.Vernek, po zemi procpal puk pod Kořínkem P.Kašák – 4:1.

Druhá třetina nabídla podobný obraz hry – Mělník útočil, Boleslav se bránila, ale směrem dopředu byla bezzubá, takže J.Vokurkovi musela být v brance zima. Další gól Mělníka padl v přesilovce – Vernek střílel sice z velkého úhlu, jeho střela byla ale natolik prudká a přesná, že i když ji Kořínek dobře viděl, nedokázal ji zastavit – 5:1. Také další přesilovku domácí využili – prosadil se opět T.Havel, tentokrát ale poměrně netypicky, golfákem od modré čáry – 6:1. V polovině utkání vyvážel puk z vlastního obranného pásma podél pravého mantinelu J.Novák. Protože ale neměl komu nahrát a jeden z obránců na něj začínal zle dotírat, nastřelil Novák kotouč po přejetí útočné modré čáry směrem na Kořínkovu branku a k překvapení všech z toho byla další branka – 7:1. Kořínek poté branku hostů opustil a přenechal místo Holíkovi. Holíka po krátké chvíli „přivítal“ v zápase Kašák, když na něj jel po Vernekově přihrávce sám – 8:1. Ještě před koncem druhé třetiny překonal Vokurku ze závaru před mělnickou brankou důrazný Hanzal – 8:2.

Od začátku třetí třetiny se diváci dožadovali deseti gólů, domácí ale už zdaleka nehráli naplno, situace zbytečně přehrávali a pro oko diváka šperkovali dobré gólové šance dalšími přihrávkami na gól do prázdné branky. Do hry se dostali i původní náhradníci a svoji premiéru v týmu mužů si tak odbyl další dorostenec – P.Šesták (r.nar.1999). Vokurka měl najednou více práce a v prvních pěti minutách třetí třetiny čelil dvakrát samostatnému úniku soupeřova útočníka, v obou případech byl ale na místě. Poslední brance Mělníka předcházela možná nejhezčí akce zápasu. D. Kratochvíl se prokličkoval před branku, tím na sebe navázal pozornost Kořínka (ten se do branky vrátil od začátku třetí třetiny) i všech přítomných bránicích hráčů Boleslavi a poté parádní zadovkou našel úplně volného T.Havla, který neměl problém trefit odkrytou klec – 9:2. Hosté kosmeticky vylepšili skóre až v závěru zápasu. Nejdříve po zmatku v obraně Mělníka nahazoval puk od modré Škoda, kotouč zmizel Vokurkovi v klubku clonících hráčů a doplachtil až do sítě – 9:3. V následující minutě vytěžil z chytré přihrávky Vajsejtla branku Ficek – 9:4. Na víc se hosté nezmohli a tak zbývala jenom otázka, jestli se domácí dočkají kýžené desítky. Velice blízko k tomu měl v sólovém úniku Heran, v závaru před brankou moc nechybělo k premiérové trefě i Šestákovi. V posledních vteřinách hry ujížděl sám na Kořínka Příhoda, v koncovce na něj ale nevyzrál.

Domácí zvítězili jasně a zaslouženě, Boleslav dnes nebyla silným soupeřem. V příštím kole jedou Mělničtí do Velkých Popovic a to bude zřejmě mnohem těžší zápas. Utkání se hraje v sobotu 8.10.2016, začátek je v 18:00.


Statistiky jsou ZDE

Aktuální články
Obrazem - loučení s legendou mělnického brankoviště J.Vokurkou

Při posledním utkání základní části KLM ročníku 2019/2020 proti Kralupům n.V. byl oficiálně vyřazen dres číslo 3 ze sestavy A...

 
KLM: HC Junior Mělník - HK Kralupy nad Vltavou 4:3

V pohledném okresním derby tahaly Kralupy za kratší konec

 
KLM: HC Příbram "B" - HC Junior Mělník 4:8

V předposledním zápase základní části se s velkým sebezapřením vrátil do sestavy T.Havel, svůj návrat ozdobil brankou a nahrávkou. 

 
KLM: HC Poděbrady - HC Junior Mělník 7:6
 
Ročníky 2010+2011: Povedené utkání v Jablonci
 
ročník 2011: Druhé místo na turnaji v Lounech
 
Muži: HC Junior Mělník - SK Sršni Kutná Hora 3:1
 
Další náborová akce Týden hokeje proběhla na ZS Mělník ve středu 22.1.2020
 
Muži: HC Junior Mělník - Slavoj Velké Popovice 6.2
 
4. třída: Krajská liga přípravek 13. kolo
 
Zápasy
Junioři | Neděle 01.03.2020, 10:30
HC Junior Mělník - Bílí Tygři Liberec "B"
 
4.třída | Sobota 07.03.2020, 11:45
HC Junior Mělník - Černošice
 
 
   RSS