Aktuální rozpis ledu najdete ZDE

Muži: HC Junior Mělník - HC Příbram 6:3

15.10.2016 | Viktor Šebík

Mělnické Áčko nenašlo přemožitele ani v šestém kole soutěže a nadále vede tabulku

6. kolo | Sobota 15.10.2016, 17:30

HC Junior Mělník - HC Příbram

Branky a nahrávky: 13. D.Havel, 15. Vernek (Kašák, Kratochvíl), 32. T.Havel, 32. D.Havel (Novák), 33. Příhoda (T.Havel, Šubrt), 59. Příhoda (T.Havel, Šubrt) - 19. Hlaváč (Hlinka), 44. Pavel (Grubner), 51. Šír (Hrala)

Vyloučení: 7-7, navíc Novák (Mělník) a Pavel (Příbram) oba 5 + OK za hrubost. Využití: 2-2. V oslabení: 0-0.

Rozhodčí: Plášil - Tasch, Gabriel

Diváci: 320

HC Junior Mělník: Vokurka (K.Fiala) - Prejza, Novák, Kotek, Kubica, Nesládek, T.Havel, D.Havel, Příhoda, Šubrt, Fedymycz, Šícha, Vernek, Kašák, Kratochvíl, Novotný

HC Příbram: Vávra (Škuta) - Grubner, Hlinka, Šír, Matouš, Chudý, Mácha, Pavel, Kadič, Svoboda, Šmejkal, Mikeska, Hlaváč, Císař, Hrala

Příbram přijela do Mělníka v pozici týmu, který v pěti zápasech získal pouhé čtyři body a v tabulce mu patří předposlední příčka. Dalo se tedy očekávat, že zápas bude hlavně o tom, kolik branek dokáží Mělničtí svému soupeři nastřílet.

Od začátku první třetiny to tak i vypadalo. Do veliké šance se dostal ve třetí minutě hry T.Havel, který se proháčkoval až před příbramskou branku, Vávru ale nepřekonal. Další velikou šanci nevyužil Šubrt, který se při dlouhé dvojnásobné početní výhodě dostal k několika dorážkám z hrany brankoviště. Příbram se hlavně bránila a J.Vokurka se v domácí brance snažil zahřívat cvičením. Skóre otevřel po dvanácti minutách hry mladší z bratrů Havlových David. V rohu vykroužil dvě osmičky, čímž se zbavil bránícího soupeře. Přímo z posledního oblouku a z velkého úhlu vystřelil na Vávru jedovatou střelu, která si přesně našla svůj cíl v podobě skuliny mezi horním rohem branky a Vávrovou lapačkou a ramenem – 1:0. O tři minuty později využil Mělník přesilovku – Kašák našel přihrávkou z rohu mezi kruhy nepokrytého J.Verneka a to nemohlo znamenat nic jiného než nekompromisní přesnou střelu pod Vávrovu lapačku – 2:0. V závěru třetiny se dočkala Příbram snížení, když využila přesilovou hru. Vokurka zřejmě neviděl Hlaváčem od modré nahozený kotouč, který proklouzl pod jeho betony až do branky – 2:1. Do kabin se tak šlo za stavu, který ne úplně vystihoval dění na ledě.

Rozpačitý výkon domácích pokračoval i v úvodu druhé třetiny. Mělničtí moc nebruslili a protože Příbram se také k ničemu neměla, utkání nebylo v této fázi zrovna záživnou podívanou. Těsně po polovině zápasu ztratil ve své obranné třetině kotouč jeden z příbramských obránců a protože tak učinil před dobře napadajícím T.Havlem, bylo jasné že následující vteřiny budou znamenat pro Příbram problém. T.Havel udělal tři rychlé kroky a proti jeho přesné střele neměl Vávra žádnou šanci – 3:1. Ještě ani nedozněl jásot tribun a J.Novák vyhodil kotouč z vlastní třetiny vysokým obloukem až na protější modrou. Tam se je příbramský hráč snažil ve výskoku zachytit, ale neuspěl. Uspěl ale D.Havel, který se za toho obránce prosmýkl a uháněl na Vávru od modré sám. Přesná střela pod vyrážečku znamenala další branku – 4:1. Po další půlminutě hry vybídl ke střel M.Příhodu přesnou přihrávkou T.Havel a Příhoda ukázal své střelecké schopnosti – 5:1. Tyto tři branky padly během 83 sekund a teoreticky znamenaly konec zápasu. Mělník mohl přidat další branku , když se na jediného obránce Příbrami řítilo duo Havel & Havel, šanci ale tentokrát bratři nevyužili. Na začátku poslední části se opět dostala ke slovu Příbram. Dalším gólem z kategorie šťastných, možná až náhodných, překonal Vokurku nahozením z velkého úhlu Pavel – 5:2. Mělník hrál i nadále v této fázi utkání jen na půl plynu. I přes několik solidních šancí ale další branky nepřidal. Trest za to přišel v polovině závěrečné části hry. V přesilovce se trefil Šír a rázem bylo skóre pro Příbram velmi milosrdné – 5:3.  Minutu a půl před závěrečnou sirénou sehrála ale ukázkově přesilovku mělnická první lajna a po vzorovém trojúhelníku Šubrt – T.Havel – Příhoda zakončoval posledně jmenovaný prakticky do prázdné branky – 6:3. Poslední minuta zápasu nabídla i poslední zajímavou situaci – boxerskou vložku, po které vyfasovali domácí J.Novák i hostující Pavel trest na 5 minut a do konce utkání.

Mělník si po povinném vítězství (i když ne úplně přesvědčivém výkonu) připsal tři body do tabulky soutěže a i po šestém kole zůstává bez porážky na prvním místě.

Opravdovou sílu mužstva asi prověří až následující dvě kola, která Mělník hraje na ledě soupeřů. Nejdříve jej čeká třetí tým tabulky (Černošice, sobota 22.10.2016 od 16:30) a potom Benešov (sobota 29.10.2016 od 17:00), který nyní na Mělník z druhého místa ztrácí jediný bod.

Odjezdy autobusu budou upřesněny vždy koncem týdne.

Statistiky jsou ZDE