Aktuální rozpis ledu najdete ZDE

Muži: HC Junior Mělník - HC Rytíři Vlašim 5:3

05.11.2016 | Viktor Šebík

Vítězství domácích se nerodilo snadno, dramatický závěr vyřešila až trefa T.Havla do prázdné branky Vlašimi

9. kolo | Sobota 05.11.2016, 17:30

HC Junior Mělník - HC Rytíři Vlašim

Branky a nahrávky: 4. Příhoda (Šubrt), 17. Kotek (Příhoda), 42. Šícha (Novotný), 47. Chvátal (Novotný, Pokorný), 60. T.Havel (Vernek) - 10. Kočí (Veselý, Martin Kakos), 53. Jaeger (Martin Kakos), 54.Matějka (Kucharčík, Kakos Michal)
Vyloučení: 9-10, navíc Nesládek (Mělník) 10 minut za ZHK
Využití: 2-2
V oslabení: 0-0
Rozhodčí: Doubek - Větrovský, Vilímec
Diváci: 340

HC Junior Mělník: Vokurka (Šrámek) - Prejza, Chvátal, Novák, Kotek, Kubica, Nesládek, Pokorný, T.Havel, Příhoda, Šubrt, Fedymycz, Šícha, Vernek, Kratochvíl, Novotný

HC Rytíři Vlašim: Holánek - Hrdlička, Pessr, Vondráček, Martin Kakos, Michal Kakos, Horálek, Veselý, Burda, Kadlec, Slanina, Matějka, Kočí, Jaeger, Kucharčík, Dušek, Husák, Cerk

Do utkání proti Vlašimi vstoupili hráči Mělníka dobře. Už ve třetí minutě si svoji aktivitou vynutili dvojnásobnou přesilovku a tu dokázali využít, kdy D.Šubrt našel přihrávkou od zadního mantinelu dobře najetého M.Příhodu a ten přesnou střelou po zemi na zadní tyč otevřel skóre utkání – 1:0. Domácí se do svého soupeře snažili zakousnout a moc prostoru na kreativitu mu v této části nedopřávali. Vlašim ale dobře bránila a tak se mělničtí hráči do výrazných brankových příležitostí nedostali. Vlašimi se podařilo vyrovnat z ojedinělé akce, když střelu Kočího Vokurkovi zaclonilo klubko hráčů před ním – 1:1. Po vyrovnávací brance se hosté trochu osmělili a začali více zaměstnávat Vokurku v domácí brance. V patnácté minutě se do velké příležitosti dostal Fedymycz, který se ocitl zcela sám před Holánkem, svoji šanci ale využít nedokázal. Co se nepodařilo Fedymyczovi, zvládl o dvě minuty později Kotek. Příhoda vytvořil před brankovištěm dostatečný zmatek, odražený kotouč se dostal k dojíždějícímu Kotkovi a ten měl dostatek klidu na to, aby trefil odkrytou branku Vlašimi – 2:1.

Pár vteřin po začátku druhé třetiny musel vytáhnout vynikající zákrok Vokurka, před nímž zůstal v těsné blízkosti zapomenutý soupeřův útočník. Na druhé straně nevyužil svůj samostatný únik J.Vernek, jehož střelu Holánek zastavil a odolal i následné dorážce. Vzápětí se do rychlého přečíslení tří proti dvěma dostala mělnická první útočná řada, finální přihrávka ale našla pouze Šubrtovy brusle a toto „zakončení“ nebylo dostatečně účinné. Sám na hostujícího brankáře uháněl o pár vteřin později i T.Havel, ale ani on Holánka v tuto chvíli nedokázal překonat. V polovině utkání měli výhodu dlouhé dvojnásobné přesilovky také hosté, jejich obléhání Vokurkovy branky ale k vyrovnání nevedlo. Domácí aktivně bránili a Vlašim si vlastně žádnou větší šanci nevytvořila. Naopak, ihned po skončení prvního trestu dostal přihrávku do brejku J.Nesládek, jeho samostatný únik, stejně jako dvě následující dorážky ale Holánek chytil. Domácí si další šanci vytvořil prakticky hned po skončení série oslabení, trio D.Chvátal – Šubrt – T.Havel ale na hostující obranu nevyzrálo.

Třetí třetina začala pro domácí opět dobře. Po devadesáti sekundách hry zastavil Holánek střelu O.Novotného od modré čáry betonem, dojíždějící M.Šícha kotouč ale pohotově poslal do hostující branky – 3:1. Další branku Mělník přidal po spolupráci Novotného s Chvátalem. Novotný našel pěknou přihrávkou Chvátala, ten si prohlédl Holánkův postoj a chladnokrevně jej prostřelil – 4:1. V tuto chvíli se zdálo, že je po zápase, i když Vokurka si na nedostatek práce tentokrát vůbec stěžovat nemohl. Zdramatizování zápasu nastalo na přelomu 51. a 52. minuty. Nejdříve putoval na trestnou lavici Pokorný, po třiadvaceti vteřinách jej následoval Nesládek (ten za zásah do oblasti hlavy a krku vyfasoval navíc i desetiminutový trest a odešel tak rovnou do šatny), jeho zákrok měl ale ještě dohru v podobě bitky, ve které na každé straně dostali dvouminutový trest dva hráči. Více než minutu se domácí drželi, pak ale Vlašim během 21 vteřin vstřelila dvě branky a drama bylo na světě. Dvě minuty před koncem základní hrací doby putoval na trestnou lavici jeden z hostujících hráčů. Vlašim ale odvolala brankáře a tlačila se za vyrovnáním. Hlavní rozhodčí navíc posoudil jeden z Vokurkových zákroků jako podražení a počet hráčů na ledě se tak vyrovnal. Hosté ale pokračovali ve hře bez brankáře a Mělníku zle zatápěli. Vysvobození pro domácí mohl zařídit Příhoda, jeho střela od modré čáry ale trefila pouze tyč prázdné branky. Lépe se vedlo 10 vteřin před koncem zápasu T.Havlovi, který se po Vernekově chytrém řešení situace trefil přesně z poloviny hřiště – 5:3.

Vítězství domácích se nerodilo snadno. Vlašim byla nepříjemným soupeřem, Vokurka měl možná až nečekaně mnoho práce. Zápas se musel divákům líbit, i když jeho vývoj v závěru brnkal divákům na nervy.

Příští sobotu jedou hráči Mělníka do Velkých Popovic, kde je od 18:00 čeká HC Jesenice. Odjezd autobusu bude ještě upřesněn, předběžně to bude cca ve 14:00 – 14:30.