Solidní zápas s nervozním závěrem a další tři body pro Mělník

11. kolo | Čtvrtek 17.11.2016, 17:30

HC Junior Mělník - HK Lev Slaný

7:5

2:1, 3:2, 2:2

Branky a nahrávky: 8. Pokorný (Šícha), 9. Šubrt (Příhoda), 25. D.Havel (Vernek), 30. T.Havel (Šubrt, Příhoda), 32. Příhoda (Vernek), 43. Kratochvíl, 59. Vernek - 20. Zilcher (Ujfaluši), 27. Malát (Kubinčák), 37. Kasala (Vránek, Slánský), 58. Háva (TS), 59. Ujfaluši (Háva, David)

Vyloučení: 9-11, navíc T.Havel (Mělník) trest ve hře a za faul Pokorného (Mělník) bylo nařízeno trestné střílení (proměněno), Využití: 1-1, V oslabení: 0-0

Rozhodčí: Doubek - Hrčka, Větrovský

Diváci: 310

HC Junior Mělník: Fiala (Šrámek) - Prejza, Chvátal, Kotek, Kubica, Nesládek, Krejsa, Pokorný, T.Havel, D.Havel, Příhoda, Šubrt, Fedymycz, Šícha, Vernek, Kratochvíl, Novotný, Heran

HK Lev Slaný: Matoušek (Flígr) - Pálka, David, Zilcher, Vaněk, Patera, Krejčík, Dvořák, Slánský, Kubinčák, Lapáček, Kasala, Ujfaluši, Malát, Háva, Vránek, Hampl, Cigánik, Kolář, Hluchý, Kratochvíl

Ihned po úvodním vhazování se málem dostal do brejku M.Příhoda, akci ale zastavil těsný ofsajd. Situaci jako přes kopírák zopakovala první lajna i ve svém druhém střídání. Hosté ze Slaného hráli aktivně, dobře napadali a domácí měli problém přejít přes útočnou modrou. Ve vlastním obranném pásmu se Mělničtí – řečeno tenisově – dopouštěli nevynucených chyb, naštěstí ale hosté nedokázali z takto získaných puků vytěžit nic kloudného. Ukázkové využití situace dvou proti jednomu předvedli v osmé minutě hry M.Šícha a P.Pokorný. Šícha nahrával a P.Pokorný donutil všechny pavouky v pravém rohu hostující branky sbalit kufry a odstěhovat se do bezpečnějších míst – 1:0. Ještě ani nedozněl potlesk tribun a velmi podobnou akci převedli M.Příhoda a D.Šubrt jen s tím rozdílem, že Šubrtova finální střela nebyla tak exkluzivně umístěná, ale na gól to bezpečně stačilo – 2:0. Domácí se nadále tlačili dopředu, hosté ze Slaného byli po druhé brance docela zakřiknutí. Domácí ale svoji psychickou výhodu dále nevyužili, nestačila jim k tomu ani minuta a půl dvojnásobné početní převahy, ve které trefil D.Havel pouze tyč slánské branky. V závěru první části hry došlo i na přesilovky hostů, tu druhou využili- současně se závěrečnou sirénou se trefil Zilcher a rozhodčí Doubek ani na chvilinku nezaváhal a ukázal pravicí do branky – 2:1.

V úvodu druhé třetiny byli opět aktivnější domácí, v přesilové hře měl blízko ke skórování O.Novotný, jeho krásná teč z hranice brankoviště si ale cestu do sítě Matouška v hostující brance nenašla. Hosté se dostali do nebezpečného přečíslení dvou na jednoho, finální přihrávka ale jejich útočníkovi odskočila, odražený kotouč získal J.Vernek a nahrál D.Havlovi do středního pásma. Ten se na modré proháčkoval přes bránícího protihráče a jel sám, i když se na něj zezadu hodně tlačili dva protivníci. D.Havel nic nevymyslel a zvolil přesnou střelu k tyči – 3:1. Hosté se dočkali další branky v přesilovce, závar před Fialovou brankou se  jim podařilo po několika dorážkách využít, trefil se Malát – 3:2. Ve 28.minutě  jel ze strany na hostujícího brankáře osamocený Fedymycz, svoji šanci ale tentokrát nevyužil. V polovině utkání padla další branka v přesilovce – z rohu si k brance vyjel Šubrt, nahrál na T.Havla před brankoviště a jeho pohotové zakončení skončilo až v síťce slánské branky – 4:2. O dvě minuty později našel krásnou dlouhou přihrávkou J.Vernek Příhodu, ten jel úplně sám a měl dostatek času na to, aby si nešťastného Matouška vychutnal – 5:2. Další přesilovka domácím už úspěch nepřinesla, naopak ihned po jejím konci se hosté vydali do odkryté domácí obrany, na Kasalovu rychlou dorážku první střely už byl Fiala krátký – 5:3.

Třetí třetina začal opět obrovskou šancí Mělníka – T.Havel nahrával od zadního mantinelu do brankoviště, puk se po záhadném odrazu chvíli motal na brankové čáře pod Matouškovými bruslemi, brankovou čáru ale nepřekročil. Po třech minutách hry zachytil ve středním pásmu nepovedenou přihrávku hostí  D.Kratochvíl a své sólo proměnil pěknou střelou – 6:3. Další mohl vzápětí přidat Příhoda, jeho střela ale skončila jenom na tyči. V polovině třetiny se krásně uvolnil Novotný, do zakončení se ale už sám nedostal, tak alespoň vybídl Šíchu, jeho střela však cíl nenašla. Vzniklou skrumáž pak neprostřelil ani dojíždějící T.Havel. Při oslabení čaroval v brance Mělníka Fiala – nejprve vychytal samostatný únik jednoho z hostů, poté zkrotil i nebezpečně poskakující odraženou střelu. Dvě minuty před koncem ale už nestačil na forhendový blafák, který na něj vytáhl Háva při trestném střílení, nařízeném za faul Pokorného – 6:4. Po další akci Mělníka došlo k potyčce před slánskou brankou, vzápětí se strhla bitka, kterou rozhodčí dlouho nemohli rozehnat. Na obou stranách odešli do kabin hráči s dvouminutovým trestem, protože do hry už zasáhnout nemohli. Na straně Mělníka ale hřiště opustil i T.Havel, který obdržel trest ve hře a bude tak čekat na výrok disciplinární komise, která mu vyměří zákaz činnosti (do sobotního zápasu ale Tomáš zcela určitě nenastoupí). Ihned po následujícím vhazování rozebrali hosté ze Slaného domácí obranu tak, že Ujfaluši zakončoval do prázdné branky a na drama bylo zaděláno – 6:5. Po pár vteřinách hry ale vše uklidnil J.Vernek, který přebruslil v souboji o vyhozený kotouč hostujícího obránce a vzhledem k tomu, že Matoušek zaspal při startu na kotouč, stihl pod ním Vernek puk prostrčit, dojet si jej a pohodlně poslat do prázdné branky – 7:5. Vernek mohl vzápětí přidat i pojistku, při závěrečné power-play hostů ale od modré na prázdnou branku nezamířil přesně. Poslední vteřiny utkání už změnu skóre nepřinesly. V pohledném zápase, které se hrálo v solidním tempu a divákům se muselo líbit, si tak připsali domácí hráči zasloužené tři body do tabulky.

V sobotu od 17:30 hrají Mělničtí opět doma, v prvním utkání druhé poloviny soutěže přivítají letošního nováčka (a také tak trochu překvapení soutěže) – HC Žabonosy, na jejichž ledě v prvním kole zvítězili až po samostatných nájezdech.