Aktuální rozpis ledu najdete ZDE

Z Rakovníka tentokrát žádné body Áčko nepřivezlo

13. kolo | Neděle 27.11.2016, 17:30

HC Rakovník - HC Junior Mělník

Branky a nahrávky: 3. Ságner (O.Gebhart, Bauer), 15. Kounovský (Tolkner, Chvojka), 32. Chvojka (Mikeš, Bauer), 54. Kounovský (Vyskočil), 59. Grill (Ambroz) - 40. Krejsa (Příhoda), 55. Vernek (Šubrt)

Vyloučení: 10-5, navíc Chvátal (Mělník 5 + DKU za faul loktem), Využití: 1-2, V oslabení:  0-0

Rozhodčí: Jecelín - Holec, Kovačík

Diváci: 296

HC Rakovník: Pospíšil (Burgr) - V.Petráček, T.Petráček, Krejčí, Mikeš, Vošta, Vyskočil, Zuska, Važanský, M.Gebhart, Chvojka, Grill, O.Gebhart, Ambroz, Ságner, Nosek, Kounovský, Bauer, Tolkner

HC Junior Mělník: Vokurka (Šrámek) - Prejza, Chvátal, Kotek, Nesládek, Krejsa, Pokorný, D.Havel, Příhoda, Šubrt, Fedymycz, Šícha, Vernek, Kratochvíl, Novotný, Heram

Komentář utkání z webu HC Rakovník:

Jakoby nový kouč Otakar Vejovda mávl kouzelnou hůlkou. Jak jinak si vysvětlit neskutečnou proměnu, kterou rakovničtí hokejisté po jeho příchodu prochází. Posilněni čtyřmi výhrami v řadě začali aktivně i proti druhému týmu tabulky a již v 3. minutě se dočkali první branky. Ondřej Gebhart, který dostal puk od Bauera, přihrál do jízdy Ságnerovi, který pěknou akci úspěšně zakončil – 1:0. Hosté byli hrou Rakovnických viditelně zaskočeni a v 10. minutě mohli inkasovat podruhé, ale další hezká akce, tentokrát Ambroze, gólem neskončila. V 15. minutě již Mělničtí kapitulovali, když se puk od Chvojky a Tolknera dostal až ke Kounovskému, který ho pohodlně zavěsil – 2:0. Autor druhé branky se mohl radovat hned vzápětí, ale jeho samostatný únik zneškodnil gólman Vokurka, který se po měsíci vrátil do mělnické sestavy.

Na začátku druhé části mohli hosté snížit, jejich přečíslení však zneškodnil vynikající Pospíšil. V 31. minutě na druhé straně udeřili opět domácí. Akci začal Bauer, který posunul puk Mikešovi, ten vyslal do úniku Chvojku, která rozjásal rakovnické fanoušky potřetí – 3:0. Když už se zdálo, že Rakovničtí půjdou do kabin s tříbrankovým náskokem, hosté několik desítek sekund před koncem druhé třetiny potrestali chybu v rozehrávce a vykřesali naději – 3:1.

Na začátku třetí části však Kounovský zvýšil na 4:1, což se ukázalo být jako klíčové. „To byl podle mě rozhodující moment zápasu. Mělník měl totiž ve třetí části spoustu přesilovek, a to i dvojnásobných, a v 54. minutě snížil na 4:2. Kdybychom ten čtvrtý gól nedali, kdoví jak by to pak dopadlo," popsal klíčové okamžiky duelu vedoucí HC Rakovník Vladimír Soukup. Domácí nakonec závěrečný tlak přečkali a naopak v 58. minutě udeřili popáté, když Grill využil přihrávku od O. Gebharta – 5:2.

Rakovničtí tedy Mělníku oplatili porážku a navíc posílili svoje šance na play off.

„S výkonem jsem opět spokojen, vždy se však najdou nějaká ale. Za stavu 3:0 jsme měli tři gólovky a alespoň jednu jsme měli využít. Místo toho jsme ale v závěru třetiny inkasovali a bylo to napínavé až do konce. Ale to už bych chtěl asi moc, musíme být skromnější a být rádi i za jakoukoliv výhru," řekl rakovnický kouč Otakar Vejvoda, jenž si pochvaloval hru v oslabení. „Na to, že jsme odehráli tolik oslabení, je jeden inkasovaný gól dobrý. Těch vyloučení bylo na můj vkus až moc, některá byla přísná, ale naštěstí jsme je přečkali. Hůře nám šly přesilovky, na těch musíme ještě zapracovat."