Muži: HC Junior Mělník - HK Králův Dvůr 5:3

03.12.2016 | Viktor Šebík

Po pěti minutách se zdálo být rozhodnuto, nakonec z toho bylo drama, které skončilo až gólem do prázdné branky

14. kolo | Sobota 03.12.2016, 17:30

HC Junior Mělník - HK Králův Dvůr

5:3

3:1, 1:1, 1:1

Branky a nahrávky: 2. Kašák (Heran, Kratochvíl), 5. Šícha (D.Havel, Novotný), 5. Vernek (Šubrt, Příhoda), 37. Příhoda, 60. Chvátal - 20. Pánek (Muláček), 36. Král (Vodička, Křepelka), 45. Vlček (Kraus)

Vyloučení: 6-4, Využití: 0-0, V oslabení: 0-0

Rozhodčí: Pokorný - Doskočil, Ondráček

Diváci: 310

HC Junior Mělník: Vokurka (Fiala) - Prejza, Chvátal, Novák, Kotek, Kubica, Krejsa, Pokorný, D.Havel, Příhoda, Šubrt, Fedymycz, Šícha, Vernek, Kašák, Kratochvíl, Novotný, Heran

HK Králův Dvůr: Pavlů (od 4:57 Krejčí) - Veselý, Klimeš, Muláček, Novotný, Žáček, Pánek, Kraus, Křepelka, Hamada, Macháček, Tuček, Vlček, Veber, Vodička, Verner, Šnaidauf, Krásl, Král

Úvod zápasu vyšel domácím parádně. Po necelých pěti minutách svítilo na ukazateli skóre 3:0, diváci se dožadovali „desítky“ a hosté střídali brankáře. Všechno načal trochu šťastný gól – kotouč na modré čáře proskočil skrz jednoho z obránců hostí, zpětná Kratochvílova nahrávka naslepo zůstala také mimo pozornost královedvorské obrany. K puku se tak dostal Heran, jeho lehká bekhendová střela našla Kašákovu hůl a Kašák jemně srazil kotouč mezi betony Pavlů – 1:0. Hosté se mohli vrátit do zápasu po lehkém nahození kotouče, který se odrazil Vokurkovi z lapačky přímo před osamoceného útočníka hostujícího týmu, ten však nabídnutou šancí velkoryse pohrdl. Vzápětí udeřilo opět na protější straně kluziště. Nejprve jel sám na Pavlů D.Havel, jeho zakončení ale v brance neskončilo. V pokračující akci si do střelecké pozice vyjel M.Šícha,který už byl se svojí střelou úspěšný – 2:0. Ještě ani nedozněl potlesk tribun a hlášení o druhé brance, když D.Šubrt chytrou přihrávkou od zadního mantinelu připravil tutovku J.Vernekovi a ten udělal přesně to, co udělat měl – 3:0. Po tomto gólu odjel Pavlů na střídačku a do branky hostů nastoupil Krejčí. Jeho mohl Kašák přivítat po další minutě hry čtvrtým gólem, když od modré střílel P.Pokorný a jeho střelu Krejčí vyrazil přímo před Kašáka, ten ale odkrytou část branky těsně minul. Po této šanci utkání sklouzlo do série nepřesností na obou stranách, zejména po některých, které předvedli domácí hráči ve vlastním obranném pásmu trnuli diváci na tribunách, ale Vokurka byl na místě. Po jedné takové situaci za ním dokonce zazvonila branková konstrukce. Hosté se dočkali v poslední minutě první třetiny, Muláčkova přihrávka z rohu směřovala před mělnické brankoviště, kde byl zcela volný Pánek a stačilo mu jen nastavit hokejku – 3:1.

Druhou třetinu načal Šubrt, který se proháčkoval až před Krejčího, nezakončil ale přesně. Z protiútoku zahrozili hosté, po situaci dvou na jednoho přišla střela z mezikruží, Vokurka kotouč vyrazil až do ochranné sítě nad tvrzenými skly. V polovině zápasu čelil Vokurka dvakrát v krátkém sledu téměř identické šanci hostujícího týmu – pokaždé byl před brankovištěm zcela nepokrytý útočník KD, v obou případech ale Vokurka situaci zachránil. Čtyři minuty před koncem třetiny jel na Vokurku osamocený Vodička. Vokurka ho sice bravurně vychytal, ale Vodička si kotouč udržel a v akci pokračoval. Možná díky následující krátké euforii po Vokurkově zákroku si domácí obrana nepohlídala dojíždějícího Krále – ten se trefil přesně do horní poloviny branky nad přesouvajícího se Vokurku – 3:2. V rychlém sledu následovaly další dvě velké příležitosti hostujícího týmu a opět byly jako přes kopírák – rychlé zavezení kotouče po pravé straně kluziště, nahrávka na osu na volného hráče a pohotová střela. Vokurka byl ale opět na místě. Dvoubrankové vedení vrátil domácím Příhoda, který ukradl kotouč jednomu z obránců – ten totiž před vlastním brankovištěm s pukem na holi a hlavou nahoře zapomněl na to, že má za zády Příhodu. Jeho chytré zakončení si našlo cestu do soupeřovy branky – 4:2.

Závěrečná část hry začala v podobném duchu, v jakém se odehrávaly ty předchozí dvě – hosté aktivně napadali, domácí měli problém se založením útoku. Do první velké šance se tak dostali Vernek s Kašákem až ve 44. minutě, měli hodně času i místa, byli dobře rozestaveni a jediný obránce Králova Dvora neměl šanci jim jejich pozici ztížit, přesto z toho nakonec kloudná střela nebyla. Prakticky z protiútoku se podařilo hostům snížit na rozdíl jediné branky, úspěšným střelcem byl Vlček – 4:3. Další gól Mělníka měl na lopatě Šícha, zblízka trefil ale jen nehybnou vyrážečku Krejčího, který v té chvíli postrádal svoji hůl. V sérii vyloučení  v polovině třetiny se naskytla domácím početní výhoda čtyř proti třem, Vernek zblízka střílel a už měl i ruce nad hlavou, co ale nakonec zastavilo puk v cestě do sítě, to těžko říci – možná břevno? Vzápětí se blýskl skvělým obranným zákrokem Chvátal, který dosprintoval ujíždějícího útočníka hostů a obětavým a hlavně čistým zákrokem mu puk vyrazil z hokejky.  Nakonec to byl právě Chvátal, který vstřelil gólovou pojistku mělnického vítězství. V poslední minutě hry odvolali hosté svého brankáře, Chvátal se za Vokurkovou brankou zmocnil kotouče a velmi vysokým obloukem, který letěl až snad těsně pod závěsem audiosystému, poslal kotouč na opuštěnou branku soupeře. Puk spadl těsně před brankovištěm a dokutálel se až do sítě. Jeden z obránců, který se snažil ze všech sil kotouč dohnat, to o malý kousek nestihl a sám skončil v brance ihned po kotouči – 5:3.

Utkání divákům asi trochu pocuchalo nervy. Po rychlých třech brankách se hosté dokázali vrátit do zápasu a byli velmi nepříjemným soupeřem. Mělník se o vítězství strachoval až do samotného závěru, Chvátalova povedená pojistka do prázdné branky ale vrátila divákům úsměvy na tváře a potvrdila zisk dalších tří bodů do tabulky soutěže.

K příštímu utkání jedou hráči Mělníka do Mladé Boleslavi, hraje se v sobotu 10.12.2016 od 17:00. Odjezd autobusu bude ve 14:30.

Muži A | Neděle 22.09.2019, 17:00