Muži: HC Junior Mělník - TJ Slavoj Velké Popovice 5:4

17.12.2016 | Viktor Šebík

Špatný začátek, dobrý konec a těsná výhra Mělníka

16. kolo | Sobota 17.12.2016, 17:30

HC Junior Mělník - TJ Slavoj Velké Popovice

Branky a nahrávky: 3. Novotný (Šícha, Heran), 13. Vernek (Kašák), 24. T.Havel, 39. T.Havel (Šubrt, Příhoda), 55. T.Havel (Vernek, Příhoda) - 1. Moravec (Dvořák), 3. Lucker (J.Žoha), 7.Culka (Vacek), 36. Krejčí (Medřický)

Vyloučení: 1-4, Využití: 1-0, V oslabení: 0-0

Rozhodčí: Lukavský - Bosák, Doskočil

Diváci: 250

HC Junior Mělník: Fiala (Šimáček) - Prejza, Chvátal, Novák, Kotek, Kubica, Pokorný, T.Havel, Příhoda, Šubrt, Šícha, Vernek, Kašák, Kratochvíl, Novotný, Heran

TJ Slavoj Velké Popovice: Dubský (Černý) - Krejčí, Braniš, Dvořák, Mocek, Nejedlý, Čásenský, Medřický, Culka,Freisler, J.Žoha, Honc, M.Žoha, Vacek, Moravec, Lucker, Petrželka

Do branky Mělníka se postavil K.Fiala, protože pracovní vytížení znemožnilo plnohodnotnou přípravu do zápasu J.Vokurkovi. A protože nemoc vyřadila i J.Šrámka, svoji premiéru v A-týmu (i když jen na střídačce v pozici „dvojky“) si odbyl David Šimáček ze staršího dorostu (ročník narození 2000).

Také v úvodu dnešního utkání padlo několik rychlých branek. Ihned po minutě hry se prosadili hosté. Po střele od modré čáry se kotouč vznesl vysoko nad branku K.Fialy, několik rukou se tam po něm marně natahovalo, k překvapení všech si ale nevyzpytatelný kotouč našel sám cestu do mělnické branky. Za asistenta označili rozhodčí Dvořáka a za střelce branky Moravce – 0:1. Domácí odpověděli po několika desítkách vteřin hry. Šícha zavezl kotouč za branku Dubského, vybídl ke střele dojíždějícího J.Herana, ten nasměroval polostřelu – polopřihrávku na druhou stranu brankoviště, kam se řítil O.Novotný a pro toho už nebylo velkým problémem usměrnit kotouč do odkryté části popovické branky – 1:1. Ještě v té samé minutě hry ale opět hosté využili zmatku v domácí obraně, která nechala mnoho volného prostoru mezi kruhy Luckera, který nekompromisně prostřelil Fialu – 1:2. V šesté minutě mohl vyrovnat P.Kašák, který se řítil na branku hostů zcela sám, blafák mu ale nevyšel tak, jako si představoval.V sedmé minutě nahrával z rohu před mělnickou branku Vacek, volnému Culkovi stačilo do puku jenom plácnout a Fiala neměl šanci zasáhnout – 1:3. Domácí hráči se dostali trochu do křeče, poměrně jednotvárné zakládání útoků hosté snadno přečetli a Mělník do ničeho nepouštěli. Ve třinácté minutě zablokoval střelu Kašák, dojel odražený puk a sprintoval směrem k brance hostů. Velmi dobře to viděl J.Vernek, který situaci včas vystihl a vzniklé přečíslení dvou na jednoho vzápětí po Kašákově přihrávce sám přesně zakončil – 2:3. Ve zbytku první třetiny se už skóre neměnilo, i když k tomu hlavně domácí měl několikrát nakročeno.

Do druhé části hry vstoupili domácí mnohem aktivněji, hosté byli pod tlakem. Po čtyřech minutách hry předvedl T.Havel jednu ze svých typických akcí – v rohu útočného pásma si vzal kotouč, přes několik bránících soupeřů se proháčkoval až před Dubského, neunáhlil se, počkal až si Dubský lehne a v klidu vyrovnal – 3:3. V následující minutě dosáhli gólu i hosté, ale vzhledem k tomu, že se tak stalo vysokou holí (ale je nutné ocenit koordinaci oko ruka hostujícího útočníka), rozhodčí neváhal ani vteřinu a rozpažil. O další minut později zvonila po střele T.Havla za Dubským tyč, kotouč se odrazil ale zpět do kluziště.Přesně v polovině utkání ujel v oslabení Culka, Fiala si ale s jeho zakončením bravurně poradil. Mělníku se naskytla i osmnáctivteřinová dvojnásobná početní výhoda, branku se mu ale vstřelit nepovedlo. T.Havel skóroval ve 36. minutě, protože se ale soupeřův gólman zřejmě v civilu živí u Českých drah jako posunovač, byla jeho klec, jako už několikrát předtím, v rozhodující chvíli posunutá mimo svoji předepsanou pozici a rozhodčí tak musel pouze rozpažit.Vzápětí opět udeřilo na druhé straně kluziště – z vrcholu kruhu od střídačky střílel Krejčí, Fialovi v rozhodující chvíli zakryli výhled dva zaklesnutí hráči a kotouč tak propadl až do sítě domácí branky – 3:4. V samém závěru třetiny střílel od mantinelu Šubrt a T.Havel předvedl krásnou teč, kterou dostal kotouč skrz postoj Dubského do jeho branky – 4:4. Závěrečná třetina tak slibovala dramatické rozuzlení vyrovnaného zápasu.

Závěrečná část hry nabídla divákům poměrně svižný hokej, oba týmy se snažily zvrátit vývoj utkání na svoji stranu. Blíže k tomu měli několikrát opět domácí, ale kotouč ne a ne si najít tu správnou cestu do branky hostů. Mělník viditelně přitvrdil, několik pěkných zákroků tělem předvedli Novák, Vernek, Novotný, Pokorný a Příhoda. Krátce po polovině třetí třetiny si výborný tlak vytvořila první lajna, brankář hostí nevěděl kam dříve a někdy ani netušil, kam ho vlastně Šubrt a Příhoda trefují a se štěstím držel akcie svého týmu. Rozuzlení dramatu nakonec přinesla až 55.minuta hry, zato to ale bylo jako podle scénáře nízkonákladového filmu – v přerušené hře přednesla D.Drašnarová zdravici A-týmu fanouškům, poděkovala za přízeň v roce 2016 a   popřála vše nejlepší do roku 2017. Ještě ani nedoznělo „hoši děkujem“ a k této gratulaci se přidal T.Havel, který přesnou střelou ukrytou za clonu hráčů zaskočil ....., a kromě zkompletování svého dnešního hattricku tak zaznamenal i vítěznou branku zápasu – 5:4.

Statistiky najdete ZDE

Mladší žáci změřili síly s Mladou Boleslaví

10. 11. 2018 Naši mladší žáci hostili na domácím ledě MB.

Soutěžní turnaj ČSLH ročník 2011 - 11.11.2018 Vlašim

Přípravka ročníku 2011 se vydala na druhé soutěžní kolo do Vlašimi.

Muži: HC Junior Mělník - HC Žabonosy

V pohledném utkání vyhrál Mělník, Vokurka přišel o vychytanou nulu až v samotném závěru zápasu

Matěj Krejsa, hokej za mořem

Soutěžní turnaj ČSLH v minihokeji pro ročníky 2010