Muži: HC Junior Mělník - SK Černošice 5:2

14.01.2017 | Viktor Šebík

Zajímavé utkání, ze kterého si Černošice kromě pěti branek odnesly i 98 trestných minut

18. kolo | Sobota 14.01.2017, 17:30

HC Junior Mělník - Černošice

5:2

0:1, 5:1, 0:0

Branky a nahrávky: 24. Prejza (Šubrt), 30. Šubrt (Příhoda, T.Havel), 31. Šubrt (Nesládek), 34. Prejza (T.Havel, Šubrt), 36. Novotný (Šícha, Chvátal) - 8. Veselý (Vyštajn, Sem), 25. Jobek (Vyštajn)

Vyloučení: 7-14, navíc Staněk, Teubner, Vladyka a Mráz (všichni Černošice) 10 min OT za nesportovní chování a Hofmeister (Černošice) 10 a do konce utkání za nesportovní chování, Využití: 5-0, V oslabení: 0-0

Rozhodčí: Čáp - Gabriel, Vilímec

Diváci: 375

HC Junior Mělník: Fiala (od 57:08 Šimáček) - Prejza, Chvátal, Novák, Kubica, Nesládek, Pokorný, T.Havel, D.Havel, Příhoda, Šubrt, Litera, Šícha, Kašák, Kratochvíl, Novotný, Heran

Černošice: Frolík (od 33:03 Netopil) - Voska, Dostál, Ureš, Sem, Staněk, Vladyka, Teubner, Hofmeister, Jobek, Veselý, Mráz, Antoš, Loskot, Vyštajn, Krudenc, Suchý

Po nepovedeném zápase v Příbrami nastupovali mělničtí hráči k dnešnímu utkání proti SK Černošice s jasným cílem – výhrou odčinit minulou sobotu. Do mělnické branky se kvůli absenci týmové jedničky postavil K.Fiala, záda mu opět kryl dorostenec D.Šimáček. Domácí se do nepříjemného soupeře od začátku zápasu zakousli, v některých chvílích ale na nich byla přeci jenom znát nervozita vyplývající z přemíry zodpovědnosti. Ve druhé minutě vybídl povedenou přihrávkou D.Chvátal O.Novotného, tomu ale v rozhodující chvíli kotouč odskočil od čepele hole. O chvíli později poslal P.Kašáka do samostatného úniku P.Pokorný, Kašák ale na konci střídání neměl dostatek rychlosti, aby dotáhl únik do konce a obránce hostí jej stačil zastavit. V osmé minutě hry šli hosté do vedení. Fiala Vyštajnovu střelu jenom vyrazil a pro Veselého už nebyl problém trefit odkrytou polovinu domácí branky – 0:1. O pár vteřin později se do přečíslení dvou na jednoho dostali M.Šícha s Chvátalem, dobrou kombinaci ale do konce nedotáhli – Chvátal nedal. V polovině třetiny se po nečekaném odrazu kotouče dostal na úroveň posledního soupeřova hráče J.Nesládek, situaci ale vyřešil jako obránce – po přejetí útočné napřáhl až pod strop haly a vypustil na Frolíka jedovatou střelu. K překvapení všech s ní měl Frolík plné betony práce a velmi náročným zákrokem se mu povedlo puk vyrazit na tyč. Domácí se i ve zbytku třetiny tlačili do útočného pásma, dobrá obrana hostů jim ale nedovolila vypracovat si více šancí. Protože ani hosté Fialu již výrazněji neohrozili, šlo se do kabin za stavu 0:1.

Začátek druhé třetiny se nesl ve stejném duchu. Domácí si svojí aktivitou po dvou minutách hry vynutili přesilovou hru, tu po přihrávce Šubrta dokázal využít přesnou střelou Prejza – 1:1. Radost domácího týmu ale nevydržela ani minutu, po sporném zákroku na Literu, který zůstal otřesený ve středním pásmu a po dalším sporném zákroku, ve kterém přišel o helmu J.Novák, se před Fialovou brankou vytvořil velký závar, v něm se nejlépe zorientoval Jobek a pod betony Fialy vrátil Černošicím vedení – 1:2. Mělničtí svého soupeře i nadále tlačili, Černošičtí pod tlakem chybovali a dopouštěli se faulů, které rozhodčí Čáp důsledně trestal a důsledně trestal i následné komentáře hráčů i trenérů hostujícího celku. Během druhé třetiny tak hosté obdrželi celkem 76 trestných minut, což je nejen kuriózní fakt, ale také důvod, proč domácí vyhráli druhou třetinu v poměru 5:1. Nejdříve se minutu před polovinou zápasu ve dvojnásobné přesilovce trefil Šubrt, kterému kotouč na zlatém podnose před prázdnou branku naservíroval Příhoda – 2:2. Po necelých dvou minutách prožili Černošičtí dokonalé deja-vu – opět ve dvojnásobném oslabení, opět Šubrt do prázdné branky, navíc úplně ze stejného místa, takže jedinou změnou bylo to, že k Šubrtovi se dostal vyražený puk po střele Nesládka od modré čáry – 3:2. Protože frustrovaní hosté i nadále pokračovali ve hře za hranicí pravidel, i další branka padla ve dvojnásobné početní převaze Mělníka. T.Havel viděl Prejzovu hokejku připravenou vedle branky na teč a dokázal mu na ní kotouč perfektně nasměrovat, Prejza bekhendem nádherně nasměroval puk pod horní tyčku – 4:2. Po této brance se odporoučel Frolík z černošické branky nejkratší možnou cestou rovnou do černošické šatny. Netopila, který zaujal jeho místo, přivítali Novotný se Šíchou po dalších dvou minutách hry – Novotný objel černošickou klec a přes brankoviště nahrál úplně volnému Šíchovi, který to do prázdné branky neměl příliš složité – 5:2. Hosté byli na dně a na střídačce v té chvíli dokonce padala slova o tom, že do třetí třetiny již nenastoupí.

Třetí třetina začal opět aktivitou domácích. Velké šance v podobě samostatných úniků si vypracovali Šícha, Kašák, Šubrt a Příhoda, nikdo ale svoji příležitost nevyužil. Nejblíže gólu měl Kašák, jeho střela ale skončila jen na tyči Netopilovy branky. Vstřelit branku se nepovedlo ani domácí první lajně, která několika přihrávkami úplně rozložila soupeře a z výsledné situace tří proti jednomu se nakonec dostala až do zakončení dva na nula, Šubrt ale minul. Hosté závěrečnou část zápasu již jen dohrávali, k trestným minutám z předchozích dvou částí hry již žádné další nepřidali a sami nevyužili ani jednu ze tří přesilovek. Tři minuty před koncem hry tak trenér Boháček stáhl z domácí branky Fialu a k debutu mezi muži poslal teprve šestnáctiletého dorostence D.Šimáčka. Ten si na puk sice sáhl jenom jednou, když zastavoval nahození ze středního pásma, na to se ale historie ptát nebude. V poslední minutě čelil veliké šanci hostujícího Vyštajna, ten ale domácí branku přestřelil. David si tak může do poličky schovat kotouč, který pro něj po zápase od rozhodčích vyžebral mazák Příhoda….

Příští sobotu přijede do Mělníka vedoucí tým soutěže – HC Benešov a na mělnický tým tak čeká nejtěžší soupeř soutěže. Snad se bude i za týden našim hráčům dařit….