Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Muži: HC Junior Mělník - Hokejový klub Čáslav 1:2

05.10.2019 | Viktor Šebík

Úporné utkání, ve kterém hosté dokázali vytěžit z nabídnutých šancí o trochu více než domácí

4. kolo | Sobota 05.10.2019, 17:30
 

HC Junior Mělník - HK Čáslav

1:2

1:1, 0:0, 0:1

Branky a nahrávky: 8. Šípek (Vaněk) - 19. Šulc (Borovanský, Sladký), 44. Barbora (Šulc, Borovanský)


Vyloučení: 6-5, Využití: 0-0, V oslabení: 1-0

Rozhodčí: Jílek - Marvan, Raška

Diváci: 350

HC Junior Mělník: Škubal (Fiala) - Cicvárek, Kubica, Prejza, Krejsa, Vaněk, Kapoun - Stinka, Škarohlíd, Lenc, Šípek, T.Havel, Vernek, A.Janele, P.Litera, Macek

HK Čáslav: Novák (Svoboda) - Kůrka, Lang, Janata, Bílek, Šlejtr, Šulc, Svoboda - Muras, Vlach, Sladký, Kraučuk, Borovanský, Křišťan, Navrátil, Pipek, Barbora

Komentář
 
 
 

Třetí rok po sobě přijeli do Mělníka k jedinému vzájemnému utkání základní části sezóny hokejisté Čáslavi. V předchozích dvou případech uspěli vždy hokejisté Mělníka, domácí neporazitelnost jim vydržela i v loňském play-off, i když se nakonec ve vyrovnané sérii radovala Čáslav, která využila výhody rozhodujícího, třetího zápasu na domácím ledě.

I bez zraněných D.Šubrta a O.Novotného vstoupili do dnešního zápasu aktivněji domácí hráči. Hned ve druhé minutě hry se do velké šance dostal J.Škarohlíd, ke kterému se odrazila od hostujícího brankáře Nováka střela M.Prejzy od modré čáry, Škarohlíd ale kotouč do hostující branky nedofackoval. V šesté minutě nahodil v rohu tísněný L.Stinka naslepo puk zpět do třetiny, tam si jej našel J.Šípek, ale jeho střela nalezla pouze masku Nováka. V osmé minutě ujel Šípek v oslabení, jeho střelu ale Novák vyrazil do rohu. Šípek dostal o pár desítek vteřin později druhou šanci, tentokrát se ale rozhodl pro zakončení blafákem a to mu vyšlo perfektně – 1:0. V polovině první třetiny se ke střele bez přípravy sám mezi vhazovacími kruhy dostal M.Macek, ale střela mu nesedla a skončila mimo čáslavskou branku. Ve čtrnácté minutě nabídl rozhodčí hostům trochu přísně výhodu dvojnásobné přesilové hry, když kromě faulujícího Krejsy, který hasil požár v podobě sólového úniku soupeřova útočníka, vyloučil i Lence, který daný souboj víceméně pouze sledoval. Domácí tým ale situaci zvládl velmi dobře, na J.Škubala za celé dvě minuty nepřiletělo nic, co by se podobalo gólové střele. V závěru třetiny se ale hosté přeci jen dočkali vyrovnání – Borovanský z rohu nasměroval přesnou přihrávku před brankoviště Šulcovi, ten se ani nesnažil puk zpracovat a jen jej usměrnil na mělnickou branku. Proti takhle rychlé akci neměl přesouvající se Škubal moc šancí – 1:1.

Také do druhé třetiny vstoupil aktivněji domácí tým, individuální akce M.Macka zakončena jedovatou střelou skrz obránce ale skončila jen na výstroji Nováka. V pětadvacáté minutě se při přesilovce příliš nepovedlo střídání třetí mělnické řadě, samostatný únik ale Škubal zlikvidoval a své spoluhráče podržel. Tato situace zřejmě správně nakopla T.Havla, který naskočil na led ještě v téže přesilovce, aby si vzal puk a projel sám celou soupeřovou obranou. Jeho střelu však v poslední chvíli stačil špičkou hole vychýlit jeden z čáslavských obránců, takže skončila jen v ochranné síti nad Novákovou brankou. V polovině utkání se prezentoval parádní individuální akcí také A.Janele. Ten se prokličkoval z rohu až před brankoviště, jeho velmi nebezpečnou střelu ale také zastavil i s trochou štěstí Novák. V této fázi hry Čáslav pomalu přebírala aktivitu a dostávala stále častěji domácí tým pod tlak. Hosté hráli na hraně pravidel a některé zákroky si možná zasloužily i trochu přísnější metr, na rozhodčí se ale vymlouvat nelze. Mělník se do šancí dostával, ale nevytěžil z nich tolik, kolik vytěžit měl. V pětatřicáté minutě musel vystartovat proti odraženému puku  až do středu obranného pásma Škubal a odpálit jej do bezpečné vzdálenosti před osamoceným hráčem soupeře. O pár minut později se na Škubala řítil další osamocený hráč Čáslavi, i tentokrát ještě mělnický gólman situaci vyřešil úspěšně. V samém závěru třetiny upadl na útočné modré čáře poslední mělnický hráč s kotoučem a Čáslav se vydala do málo vídaného přečíslení dvou proti nikomu. Čáslavští ale situaci vymysleli způsobem hodným hráčů čtvrté třídy, navíc mělnický brankář předvedl parádní zákrok a kotouč tak skončil pouze v rohu kluziště.

Také poslední část hry začala solidní šancí Mělníka. J.Vernek nabil od zadního mantinelu před brankoviště najíždějícímu T.Lencovi, ten se však zblízka neprosadil. Ve čtyřicáté čtvrté minutě hosté předvedli podobou rychlou kombinaci jako u prvního gólu. Také tentokrát nahrával bývalý extraligista Borovanský Šulcovi, ten však ještě posunul do lepší pozice Barborovi, který pohotovou střelou překonal Škubala – 1:2. Po této brance to bylo pro Mělník složité, Čáslav velmi dobře bránila a mělnické hráče do velkých šancí nepouštěla. Naopak, hosté dokázali několikrát sevřít domácí tým do obranného pásma a další navýšení skóre několikrát viselo ve vzduchu. Mělnický tým dokázal dostat kotouč do čáslavské branky, stalo se tak ale těsně po odpískání. Divná, nehokejová situace, ve které byl mělnický T.Havel, kterého na zemi držel nohama ležící čáslavský Lang, skončila potyčkou před brankou Čáslavi a následným vyloučením Havla za hrubost, Langa za držení a také T.Cicvárka a Barbory za rychlou boxerskou vložku. Čáslav mohla dále navýšit skóre v polovině třetí třetiny. Při návratu z trestné lavice se do sólového úniku dostal hostující Vlach, jeho akci ale vynikajícím způsobem zneutralizoval K.Kapoun, který se stihl nejen vrátit, ale Vlacha i čistě obrat o puk. Dvě minuty před koncem odvolal trenér Škubal brankáře a v Mělníku byla k vidění dlouhá power-play domácího týmu. Několik velkých závarů v hostujícím brankovišti ale vyrovnání nepřineslo. Naopak, hosté měli na lopatě definitivní potvrzení svého vítězství, dva hráči v samostatném úniku ale nedokázali překonat prázdnou mělnickou branku, kterou dnes navrtal T.Drašnar tak šikovně, že střelu Čáslavi zvládla zastavit sama. Kýženého vyrovnání se domácí tým už nedočkal a Čáslav si tak odváží z Mělníka těsné vítězství 2:1.

Fanoušci z domácího kotle po skončení zápasu vhodili na led řadu předmětů, včetně světlice. Vzhledem k tomu, že rozhodčí tuto skutečnost uvedl do zápisu, je pravděpodobné, že Mělník bude potrestán a dostane pokutu od Disciplinární komise. Jakákoliv finanční sankce od disciplinárky je ale menší zlo než to, které hrozilo při použití pyrotechniky v závěru první třetiny – zejména plamen červené světlice uprostřed chorea téměř „olizoval“ dřevěný strop haly. Kdyby se fanouškům povedlo vysušený dřevěný strop zapálit, znamenalo by to pravděpodobně konec hokeje v Mělníku, možné škody na zdraví si snad raději ani představovat nechci. Takhle to naštěstí skončilo jen mlhou v hale, kterou není možné rychle vyvětrat. To, že se hráčům při zápasové zátěži tento vzduch určitě nedýchá dobře, to si snad dokáže představit každý. No a to nejmenší zlo, ale mrzí mě to také, spočívá v tom, že dělat v mlze fotografie není dost dobře možné…

Příští týden jede Mělník do Kolína. Zápas s místním „B“ týmem se hraje v neděli 13.10.2019 od 17:15. Odjezd autobusu na zápas bude upřesněn během týdne.

 
   RSS