Nejbližší termíny VEŘEJNÉHO BRUSLENÍ na ZS Mělník:
ÚTERÝ 26.10.2021 od 12:30 do 14:00
STŘEDA 27.10.2021 od 12:30 do 14:00
ČTVRTEK 28.10.2021 od 12:30 do 14:00
PÁTEK 29.10.2021 od 12:30 do 14:00
SOBOTA 30.10.2021 od 9:00 do 10:30 a od 13:30 do 15:00

KLM: HC Junior Mělník - HK LEV Slaný 4:5 po prodloužení

25.09.2021 | Viktor Šebík

Nízká produktivita a chyby v obraně znamenají ztrátu dvou bodů

3. kolo | Sobota 25.09.2021, 17:30

HC Junior Mělník - HK Lev Slaný

4:5 pp

1:2, 2:1, 1:1 - 0:1

Branky a nahrávky: 10. Novotný (Šípek), 34. Novotný (Stinka), 36. Kapoun (Cafourek), 58. Krejsa (Kapoun, Havel) - 7.Ujfaluši (Flieger), 18. Kubinčák, 29. Vostracký (Richter), 43. Kasala (Sekerka), 62. Kasala (Vodička)

Vyloučení: 2-7, Využití: 1-1, V oslabení: 0-0

Rozhodčí: Jílek - Kotek, Zmeškal

Diváci: 130

HC Junior Mělník: Šrámek (Šimáček) - Pokorný, Krejsa, Prejza, Cicvárek, Cafourek, Kapoun - Šubrt, Stinka, Šípek, Litera, Fedymycz, Novotný, Richtr, Havel, Vernek

HK Lev Slaný: Matoušek (Yildrim) - Vostracký, Dlouhý, Malát, Šmatlák, Sekerka, Lapáček, Ujfaluši, Richter, Dorňák, Vodička, Flieger, Neiss, Cigánik, Kubinčák, Ludvík, Kasala

Do utkání proti HK Lev Slaný vstoupili mělničtí hráči (jako již tradičně) velmi aktivně. Bohužel, také asi už trochu tradičně, počáteční nápor nepřinesl kromě výrazného závaru první útočné trojice (D.Šubrt, T.Havel, J.Vernek) nic významně nebezpečnějšího pro slánskou branku. Naopak, z první šance Slaného už branka padla. Při vyloučení M.Pokorného dorazil za Šrámkova záda střelu Fliegera nepokrytý Ujfaluši – 0:1. Mělník pokračoval v tlaku, led na slánské polovině kluziště byl v této části hry mnohem více rozbruslený, ale tlak domácích zbrzdilo další vyloučení M.Pokorného. Mělník toto oslabení ustál, naopak krátce po návratu provinilce na led se prosadila dvojice J.Šípek – O.Novotný. Šípek nahrával od zadního mantinelu za Matouškovou brankou na úplně volného Novotného, který si najel před brankoviště a pohotovou střelou zajistil vyrovnání – 1:1.  Minutu po vstřelené brance se Mělníku naskytla další šance na navýšení skóre – při vyloučení Fliegera se ale domácí tým nedokázal pořádně usadit v pásmu soupeře, snahy o zavezení kotouče do pásma končily na hokejkách dobře bránících hráčů Slaného. Co se nepodařilo v této přesilovce, mělo se podařit o chvíli později, kdy Mělník dostal početní výhodu dokonce dvou mužů a to na celé dvě minuty. Obrovskou šanci měl na své hokejce Havel, jeho střela z velkého úhlu ale jen prošla opuštěným brankovištěm do rohu kluziště. Trest za nevyužitou dvojnásobnou přesilovku pak přišel v závěru první třetiny. Kubinčák napřáhl těsně po přejetí modré čáry a trochu zaskočil Šrámka, kterému nikdo ve výhledu nebránil, přesto si kotouč našel svoji cestu do branky – 1:2.

Také začátek druhé třetiny se nesl ve znamení mělnické aktivity a náporu, bohužel opět docela jalového. Šance Novotného, Šubrta, Havla ani Verneka gólem neskončily. Jestliže měl při druhém obdrženém gólu trochu černé svědomí Šrámek, odčinil jej parádním zákrokem ve 26.minutě hry. Bohužel, další rychlý protiútok přes celé kluziště ale již zastavit nedokázal a Vostracký těsně před polovinou zápasu zvýšil vedení hostů – 1:3.  S Mělníkem to v té chvíli nevypadalo příliš dobře, naštěstí ještě ve druhé třetině dvougólové manko dohnal. Kontaktní gól vstřelil pohotovou střelou hned po vhazování v útočném pásmu Novotný – 2:3. Vyrovnání zajistil v přesilovce K.Kapoun, ke kterému se odrazila Cafourkova střela – 3:3. Při samostatném úniku nepřelstil Matouška Šubrt, lépe se v podobné situaci nevedlo ani Vernekovi. V závěru třetiny mohl Mělník posunout do vedení D.Fedymycz , Matoušek jej ale se štěstím také vychytal.

Začátek poslední části hry začal pro domácí tým špatně. Po další z hrubých chyb při zakládání útočné akce se prosadil Kasala a bylo to 3:4. Domácí tým se snažil, řada šancí ale skončila u velmi spolehlivě chytajícího Matouška. Svůj cíl nenašly dobré střely Prejzy a Pokorného. Matoušek vychytal i další nebezpečný pokus Novotného, nevyužity zůstaly i dobré příležitosti Šubrta, Šípka a Verneka, který při samostatném nájezdu Matouška přelstil pěkným blafákem do bekhendu, ale branku těsně minul. Do konce základní hrací doby zbývaly dvě minuty, když v přesilovce vystřelil od modré čáry M.Krejsa do chumlu hráčů před Matouškem a kotouč si našel cestu až do slánské branky – 4:4. Poslední dvě minuty byly docela dramatické, oba týmy se snažily zvrátit vývoj ve svůj prospěch, na obou stranách byly k vidění dobré příležitosti, žádná ale nebyla využita, a tak následovalo prodloužení.

To mohlo skončit už po pár vteřinách hry. Po další chybě na vlastní modré a velkém „námazu“ jel slánský hráč na Šrámka zcela sám, mělnický brankář ale vytáhl další parádní zákrok a udržel mělnické naděje. Bohužel, v 62. minutě už ale nestačil na střelu z krátké vzdálenosti a Kasala tak zajistil hostům vítězství – 4:5.

Pro Slaný to byly první dva body letošní sezóně. Mělník (který naopak může hovořit o ztracených dvou bodech) musí mrzet řada nevyužitých příležitostí, zejména ve srovnání se soupeřem, který dokázal vytěžit z minima maximum.

Příští víkend hraje Mělník opět doma, tentokrát přijede nepříjemný soupeř z Východní divize – Čáslav. Utkání začíná tradičně – v sobotu 2.10.2021 od 17:30.