Nejbližší termíny VEŘEJNÉHO BRUSLENÍ na ZS Mělník:
ÚTERÝ 26.10.2021 od 12:30 do 14:00
STŘEDA 27.10.2021 od 12:30 do 14:00
ČTVRTEK 28.10.2021 od 12:30 do 14:00
PÁTEK 29.10.2021 od 12:30 do 14:00
SOBOTA 30.10.2021 od 9:00 do 10:30 a od 13:30 do 15:00

KLM: HC Junior Mělník - HC Rakovník 5:1

16.10.2021 | Viktor Šebík

V pohledném utkání ukončil Mělník Rakovníku pětizápasovou sérii bez prohry

6. kolo | Sobota 16.10.2021, 17:30

HC Junior Mělník - HC Rakovník

Branky a nahrávky: 9. Cafourek (Kapoun), 15. Havel (Šubrt, Macek), 35. Novotný (Cicvárek, Stinka), 39. Macek (Litera, Cicvárek), 41. Havel - 36. Nekvinda

Vyloučení: 6-4, Využití: 1-0, V oslabení: 0-0

Rozhodčí: Lukavský - Větrovský, Levý

Diváci: 230

HC Junior Mělník: Chábera (Šimáček) - Cicvárek, Pokorný, Krejsa, Chvátal, Cafourek, Kapoun - Havel, Šubrt, Macek, Stinka, Nesládek, Novotný, Šícha, Litera, Šnajdr

HC Rakovník: Pícha (Péc) - Zíka, Vyskočil, Větrovec, Šíma, Petráček, Libovický, Vlk, Hulcr - Drda, Macháček, Karfus, Kounovský, Kos, Hegenbart, Grill, Ságner, Let, Nekvinda

Do Mělníka přijel dnes Rakovník, který v dosavadních pěti utkáních letošní KLM ztratil pouze jeden bod za výhru v prodloužení zápasu s Žabonosy. Domácí tým se ale silného soupeře nezalekl a od první minuty jasně dokazoval, kdo je na mělnickém ledě pánem. Už v první minutě se proháčkoval D.Chvátal až k zakončení, tváří v tvář rakovnickému brankáři Píchovi ale neuspěl. Na druhé straně mohlo udeřit v páté minutě zápasu, když ve vlastním oslabení uprchl všem Kounovský, ani on ale na J.Cháberu recept nenašel, nedovoleným zákrokem mu však střeleckou příležitost hodně znepříjemnil vracející se M.Cafourek. Poté, co skončila hra čtyř proti čtyřem a čekal se nápor Rakovníka, dokázal v rakovnickém pásmu vytvořit D.Litera takový zmatek, že domácí odolali jenom za cenu valné hromady ve vlastním brankovišti a posunuté brance. Ještě v témže oslabení ujel T.Havel, také jeho však hosté v rozhodující chvíli faulovali. Havel však kotouč neztratil a předložil jej ideálně před brankoviště najíždějícímu Šubrtovi, ten však kotouč nezvládl zpracovat a nezakončil. V přesilové hře, která následovala po tomto faulu, nahrál K.Kapoun po modré čáře Cafourkovi a jeho střelu zastavila až síť branky hostů – 1:0. O chvíli později mohl přidat druhý gól Mělníka D.Šubrt, který tečoval těsně před Píchou střelu od modré čáry, puk však jen těsně minul rakovnickou branku.  Na druhé straně mohlo udeřit poté, co Chvátal nezkrotil poskakující kotouč v blízkosti Cháberovy branky, ten se však obětavě vrhl pod nohy rakovnického hráče a jeho akci zastavil. Ve 14. minutě hry zavezl za Píchovu branku kotouč M.Pokorný, jeho chytrá nahrávka před brankoviště však úplně volného spoluhráče zaskočila, takže kotouč vůbec netrefil. V závěru první třetiny nahrál Šubrt Havlovi do ideální pozice, Havel měl dostatek času na to, aby dojel nikým netísněn až před Píchu a tam udělal přesně to, co bylo potřeba – 2:0.

Také druhá třetina začala pro Mělník dobře. Při druhém střídání měl dvě dobré šance M.Macek, nejdříve se ocitl sám v nájezdu před Píchou, podruhé střílel po otočce zblízka, ani jednou ale hostujícího brankáře nepřekonal. Přesně v polovině utkání vystihl pomalou rozehrávku hostujících obránců na vlastní modré čáře J.Nesládek, puk vypíchl a uháněl s ním k Píchovi, ani on však ještě hostujícího gólmana nepřelstil. Ve 35. minutě předvedl krásnou individuální akci O.Novotný. Ten se u mantinelu dvakrát nenechal zastavit ostrými ataky hostujících hráčů a nejenže oba ustál, dokázal se uvolnit a poté, co vyjel na osu kluziště, pohlednou střelou, která cinkla o konstrukci rakovnické branky, zvýšil na 3:0. Po pár vteřinách hry se vhazovalo v obranném pásmu Mělníka po pravici Chábery. Nekvinda vhazování vyhrál a prakticky okamžitě z něj dokázal vystřelit tak jedovatě, že si puk našel cestu do branky Mělníka – 3:1. Neuběhlo příliš času a Macek po rychlé souhře vrátil Mělníku tříbrankový náskok, když zakončoval do téměř odkryté branky soupeře – 4:1.

Hned první střídání ve třetí třetině přineslo další změnu skóre. Havel získal kotouč v rohu za rakovnickou brankou, rychle si vyjel před Píchovo brankoviště a bekhendem po ledě ke vzdálenější tyči zvýšil na 5:1. Utkání v této fázi nabralo spád a muselo se líbit. Obě mužstva se dobře pohybovala, akce střídala akci a některé obětavé obranné zákroky mělnických hráčů (Novotný, Havel, Šícha, Chvátal) vypadaly, jako by se ani nehrálo teprve šesté kolo soutěže, ale spíše možná semifinále soutěže. Pět minut před koncem se tribunám líbilo mělnické oslabení, když snad minutu hracího času Mělník svému soupeři vůbec nepůjčil puk, natož aby se nechal dostat pod tlak. Poslední naději hostů na úpravu skóre sebral velmi dobře chytající Chábera, když zastavil samostatný únik rakovnického kapitána Ságnera. Během poslední třetiny proběhl ještě jeden pozitivní moment – hlasatelka D.Drašnarová přivítala na stadionu trenéra mládeže HCJM P.Bradáče, který se zotavuje z velmi těžkých zranění způsobených při dopravní nehodě. Pavel, sice na vozíku a stále ještě s vidinou dlouhé rekonvalescence, pozdravil fanoušky, své malé svěřence i jejich rodiče a svým úsměvem jim dal důkaz, že je z nejhoršího venku.

Výkon Mělníka dnes musel fanoušky opravdu potěšit. Na ledě se dobře pohybovalo sebevědomé a správně spolupracující mužstvo, proti kterému neměl soupeř z Rakovníka šanci. Příští sobotu (23.10.2021 od 16:30) nastoupí mělnické Áčko na ledě Černošic. Těm se letos zatím možná nedaří až tolik, jako v předchozích sezónách (10 bodů z dosavadních šesti zápasů tři výhry a jednu prohru v prodloužení), i tak jsou ale tradičně velmi silným soupeřem.