Nejbližší termíny VEŘEJNÉHO BRUSLENÍ na ZS Mělník: SOBOTA 27.11.2021 od 14:00 do 15:30,

3:0, 1:1, 3:2

Branky a nahrávky: 16. Havel (Šubrt, Kapoun), 17. Šípek (Nesládek), 20. Macek (Cafourek, Havel), 34. Šubrt (Havel, Kapoun), 42. Cafourek (Kapoun), 52. Šubrt (Havel, Macek), 53. Novotný (Nesládek) - 26. Freisler, 46. Vacek, 48. Bícha (Freisler)

Vyloučení: 7-6, Využití: 2-1, V oslabení: 0-0

Rozhodčí:  Jílek - Holec, Zahradníček

Diváci: 280

HC Junior Mělník: Chábera (Šimáček) - Cafourek, Kapoun, Prejza, Krejsa, Cicvárek, Nesládek - Havel, Šubrt, Macek, Novotný, Stinka, Šípek, Lenc, Kratochvíl, Litera

TJ Slavoj Velké Popovice: Lorenc (Jizba) - Černý, T.Mareček, Braniš, Nejedlý, Zilcher - Freisler, Maňas, Cikánek, Formánek, Rejna, Bícha, Vacek, Kukačka, A.Mareček, Synáč, Málek

Velké Popovice přijely do Mělníka v téměř nejsilnější možné sestavě, včetně svých nejlepších střelců (Bícha a Freisler).  V dosavadním průběhu soutěže dokázaly Popovice nastřílet v průměru více než 6 branek na zápas, a tak se dalo čekat zajímavé utkání. Málokdo by asi před úvodním vhazováním tipoval, že si tento tým odveze z Mělníka sedmigólovou nadílku, ze které budou první tři góly na ukazateli časomíry svítit už po první dvacetiminutovce.

První velkou šanci zápasu si ale vypracovaly Popovice, a to už po minutě hry, domácí brankářská jednička J.Chábera ale vytasila první parádní zákrok večera. V deváté minutě hry dostal J.Šípek hned poté, co naskočil ze střídačky na led, parádní kolmou nahrávku do středního pásma až za soupeřovy obránce, neměl ale dostatečnou rychlost na to, aby jim ujel a musel vystřelit z dálky. Jeho střela tak Lorence v popovické brance příliš neohrozila. O chvíli později se ve vlastním oslabení vydala na zteč soupeřovy branky dvojice D.Šubrt – T.Havel, Šubrtovu nahrávku však před Havlovou hokejkou v posledním momentě šťastně vychýlila brusle jednoho z obránců soupeře. O chvíli později předvedl parádní teč střely těsně před Lorencem M.Macek, puk tentokrát skončil jen těsně vedle branky. Ve 14.minutě nastřelil puk před brankoviště Popovic ve svém prvním letošním soutěžním startu T.Lenc, D.Litera střelu tečoval mimo dosah Lorence, ale od jaké tyče, nebo od které části branky se puk vrátil zpět do kluziště, to neviděl v Mělníku asi nikdo a rozhodčí tak pouze rozpažil. Skóre zápasu otevřel o chvíli později Havel. Ten se prosmýkl po levé straně kluziště, vybrzdil soupeřova obránce a střelou pod lapačku přelstil Lorence – 1:0. O minutu později už to bylo o dvě branky, Nesládkovu střelu Lorenc neudržel a Šípek důraznou dorážkou akci dokončil – 2:0. Tři vteřiny před koncem první třetiny vystřelil od modré čáry M.Cafourek a Macek opět dokázal, že tečovat letící puk patří k jeho parádním disciplínám. Tentokrát kotouč skončil tam, kde měl, tedy v síti za zády bezmocného Lorence – 3:0.

Také na začátku druhé třetiny se předvedl skvělým zákrokem Chábera. Nesládek nezkrotil poskakující puk ve středním pásmu, osamocený Freisler ale tváří v tvář mělnickému gólmanovi neuspěl. Zajímavé situace začaly ve 24.minutě zápasu. Soupeř hrál ve dvojnásobném oslabení a Mělník utahoval smyčku okolo Lorencovy branky. V té chvíli se ale netakticky provinil Šubrt, který odstrčil ztracenou hůl jednoho ze soupeřů mimo prostor před popovickou brankou a hlavní rozhodčí tento počin vyhodnotil dvouminutovým trestem za nesportovní chování. V následující přesilovce čtyř proti třem střílel výborně Kapoun, jeho střela ale skončila jenom na špičce betonu popovického brankáře. Po návratu obou vyloučených hráčů hostů se početní výhoda přelila na jejich stranu a Popovice ji dokázaly využít. Freisler se řítil z levé strany sám na Cháberu, ten proti němu musel vyjet, aby zmenšil střelecký úhel. Freisel ale namísto zakončení rychle objel mělnickou branku a podařilo se mu kotouč zasunout k tyči i pod přesouvajícím se Cháberou i vracejícími se obránci – 3:1. Těsně po polovině utkání vytvořila ohromný zmatek před popovickou brankou první mělnická útočná formace, žádná z několika „téměř jistě gólových“ střel ale do branky nedoletěla. Ve 34.minutě se ale Mělničtí dočkali. V dalším zmatku u branky hostů se nejlépe zorientoval Šubrt a zvýšil na 4:1. Na druhé straně kluziště opět parádním zákrokem lapačkou zastavil Chábera Freislera, který po své ohromné šanci jen nevěřícně kroutil hlavou. Podobně dopadl i Synáč, který zkoušel v závěru třetiny překonat mělnického brankáře blafákem do bekhendu.

Závěrečná třetina zápasu začala přesilovou hrou Mělníka. Na modré čáře při ní napřáhl M.Cafourek a jeho střelu, při které měl Lorenc zcela zakrytý výhled, zastavila až síť v popovické brance – 5:1. V té chvíli se zdálo být o osudu utkání rozhodnuto a nic nenasvědčovalo tomu, že by se mělo na ledě něco zdramatizovat. Bohužel, krátce po páté brance Mělníka odstoupil ze zápasu s bolestivou grimasou ve tváři a jen na jedné brusli J.Šípek. Ve 46.minutě hry se pak Lencovi povedl parádní „námaz“ při rozehrávce ve vlastním obranném pásmu a Vacek toho dokázal využít – 5:2. O dvě minuty později z podobné pozice, i když tentokrát to byla po nahrávce spoluhráče, prostřelil Cháberu i Bícha a vzhledem k tomu, že do konce utkání v té chvíli zbývalo více než 12 minut hry, bylo zaděláno na zajímavý závěr – 5:3. K tomu se přidalo vzápětí i vyloučení Cafourka, a když se po neúspěšném protiútoku dopustil mírného útočného faulu i Šubrt a rozhodčí poslal Mělník „do tří“, dala se nervozita na mělnickém zimáku krájet. Naštěstí to ale dobře dopadlo, když nejdříve Prejza obětavě zablokoval nebezpečnou střelu jednoho ze soupeřů a vzápětí si houževnatý Macek vykoledoval faul hostů. Toto oslabení mělnický tým ustál, naopak, po návratu Šubrta z trestné lavice se přelila početní výhoda na stranu domácího týmu. Šubrt zůstal malinkou chvilku osamocen před brankou hostů a Havel ho nejenže viděl, ale dokázal mu i parádně nahrát puk, se kterým už si Šubrt věděl rady – 6:3. Soupeře definitivně dorazil O.Novotný, který o minutu později jel sám po pravém křídle a přesnou střelou mezi betony Lorence vtiskl výsledku jeho konečnou podobu – 7:3.

Na Mělníku byl k vidění opět parádní hokej se spoustou pohybu a dobrých akcí na obou stranách kluziště. První třetina byla jasně v režii domácího týmu, který si vytvořil rozhodující brankový náskok. Ve druhé části hry se hra sice trochu vyrovnala, domácí tým byl ale stále v pozici toho, kdo drží otěže utkání pevně v rukách. Dva rychlé góly hostů ve třetí třetině sice utkání zdramatizovaly a znervózněly, ale domácí tým předvedl svoji sílu a dovedl zápas do jasného vítězného konce.

Příští sobotu se v Mělníku od 17:30 představí B tým Mladé Boleslavi. Bruslařskému klubu se v dosavadním průběhu soutěže daří střídavě, a překvapivě boduje více na soupeřových kluzištích, než na svém domácím (z pěti venkovních startů tři výhry, ve třech domácích utkáních nula bodů). Uvidíme, jak se jim bude dařit proti rozjetému Mělníku, který naopak body doma ztratil naposledy 25.9.2021.