Nejbližší termíny VEŘEJNÉHO BRUSLENÍ na ZS Mělník: SOBOTA 27.11.2021 od 14:00 do 15:30,
 NEDĚLE 28.11.2021 od 14:00 do 15:30

KLM: HC Junior Mělník - BK Mladá Boleslav "B" 5:1

06.11.2021 | Viktor Šebík

Na jakýkoliv import bodů z Mělníka neměl BK Mladá Boleslav "B" vůbec naději.

9. kolo | Sobota 06.11.2021, 17:30

HC Junior Mělník - BK Mladá Boleslav "B"

Branky a nahrávky: 3. Macek (Šícha), 7. Vernek (Stinka, Novotný), 25. Cafourek (Kapoun, Šubrt), 41. Cafourek (Kapoun), 44. Chvátal (Prejza) - 34. Tregl (T.Kadeřábek)

Vyloučení: 4-6, Využití: 2-0, V oslabení: 1-0

Rozhodčí: Müller - Stanko, Holec

Diváci: 290

HC Junior Mělník: Šrámek (Šimáček) - Chvátal, Nesládek, Prejza, Cicvárek, Cafourek, Kapoun - Macek, Šubrt, Havel, Vernek, Stinka, Novotný Richtr, Šícha, Šnajdr

BK Mladá Boleslav "B": Vích - Bílek, J.Kadeřábek, Zvolenský, Dinga, Málek - Rudolph, Mareš, Čermák, Hochman, Tregl, Ficek, T.Kadeřábek, Moucha, Rovný

Utkání začalo velkou aktivitou domácího týmu a hosté z Boleslavi nevěděli, kam dříve. Už ve druhé minutě zápasu nastaly velmi zajímavé momenty. Nejprve rozhodčí velkoryse přehlédli nehezký krosček na L.Stinku za brankou hostí, aby vzápětí na druhé straně poměrně přísně vyloučili O.Novotného za podražení. Domácí tým byl ale v takové ráži, že toto „oslabení potrestal“. Po půl minutě bránění vybojoval kotouč M.Šícha, vyslal do sóla M.Macka a ten překonal Vícha v brance hostů – 1:0. Boleslav pokračující přesilovku nevyužila, naopak přetrvávaly její problémy s přesností přihrávek. J.Šrámek v domácí brance se tak k prvnímu vážnějšímu zákroku dostal až v sedmé minutě zápasu. V téže minutě však opět udeřilo na druhé straně kluziště – L.Stinka vyhrál buly, Novotný rychle posunul na J.Verneka a ten přesnou střelou pod horní tyč boleslavské branky oslavil svůj návrat do hry po třízápasové stopce – 2:0. Ve 12.minutě hry se zcela sám před Šrámkem zjevil M.Ficek, jeho střela však naštěstí jenom minula tyč domácí branky. V 16.minutě zatrnulo všem přítomným, kdy po tvrdém hitu a následném nekontrolovaném nárazu na led zůstal bez hnutí ležet hostující M.Čermák a rozhodčí i hráči okamžitě volali na pomoc zdravotnici. Ledovou plochu sice nakonec opustil bez pomoci ostatních, s krvavým zraněním v obličeji a podezřením na otřes mozku jej však sanitka odvezla na ošetření do mělnické nemocnice. V poslední minutě první třetiny předvedla parádní spolupráci dvojice D.Šubrt – T.Havel, brankou však neskončila. Jejich šance ale nebyla tou poslední, v závěrečných vteřinách se ještě před Šrámka procpal Mareš, v dobré pozici ale na domácího gólmana nevyzrál.

První větší šanci druhé třetiny si vytvořila Boleslav, střelu jednoho z jejích útočníků z mezikruží ale Šrámek dobře viděl a neměl větší problém ji zastavit. Mělník později dostal výhodu dvojnásobné přesilové hry, která mohla v krajním případě trvat téměř minutu a půl. Mělníku ale stačilo jen 30 vteřin, K.Kapoun nahrál M.Cafourkovi a ten propálil vše, co mu stálo v cestě – 3:0. Krátce po této brance skončilo utkání i pro Novotného, po nekontrolovaném pádu v souboji dostalo zabrat jeho koleno a bylo lépe jej nechat v klidu. Těsně po polovině zápasu došlo ke kuriózní situaci – Mělník se při vlastním oslabení dostal do přečíslení tří proti jednomu, Vernek ale akci nezakončil tentokrát gólovou střelou. V pokračující akci Vernek hledal střílenou přihrávkou před hostujícím brankovištěm T.Civárka, jeho však skončila jen ve Víchově výstroji. Co se Boleslavi nepovedlo v přesilovce, povedlo se jí o chvíli později. Od zadního mantinelu našla Kadeřábkova nahrávka nepokrytého Tregla a ten pohotovou střelou zblízka nedal Šrámkovi šanci – 3:1. Tříbrankové vedení mohl v závěru prostřední třetiny vrátit Mělníku opět Vernek, svůj víceméně samostatný únik ale namísto střely zkoušel vyšperkovat přihrávkou na dojíždějícího spoluhráče, to se ale vůbec nepovedlo a Boleslav v té chvíli z nebezpečí vyvázla. O chvíli později se do samostatného úniku dostal Kapoun, ani jeho blafák ale neskončil za Víchovými zády.

V první minutě třetí třetiny měl domácí tým další dlouhou dvojnásobnou přesilovku a naložil s ní stylem „CTRL+C, CTRL+V“ – Kapoun nahrával a Cafourkovu střelu od modré čáry zastavila až síť boleslavské branky – 4:1. Když ve 45.minutě předvedl parádní sólo Chvátal a popáté překonal Vícha, bylo o utkání rozhodnuto – 5:1. Zvýšit mohl ještě Kapoun, který předvedl šikovné ruce a pohyb, v rohu se chytře zbavil bránícího soupeře a vyjel až před Vícha, ten ale jeho střelu zastavil. Šubrtovu střelu v 54. minutě naopak zastavila tyč. No a když Šrámek dobře vyřešil velký závar, který před jeho brankou vytvořila Boleslav dvě minuty před koncem zápasu, bylo jasné, že utkání spěje ke klidnému konci s dalším bodovým ziskem pro Mělník.

Mělník byl v utkání lepším týmem, Boleslav se celou první třetinu hledala a nekladla větší odpor. Utkání se trochu vyrovnalo ve druhé třetině, kdy se hrálo i daleko více do těla. Rozhodčí nechali hru plynout, až to někdy vypadalo, že se to může vymknout z kontroly, což se ale naštěstí nestalo. Třetí část hry měli už opět jasně v rukách Mělničtí.  J.Šrámek odchytal dobré utkání. Soupeř ho sice nezasypal žádnou velkou sprchou střel, ale ty šance, které si Boleslav vytvořila, nebyly pro domácího brankáře úplně jednoduché.

Mělník tak bere další tři body do tabulky a minimálně do příštího kola zůstane v čele celé KLM. Následující tři víkendy čeká Mělník túra po venkovních kluzištích – příští sobotu v Benešově, 20.11. v regionálním derby v Kralupech a 27.11. v prvním utkání druhé poloviny základní části v Hořovicích proti domácímu Žebráku. V domácím prostředí se naše Áčko opět představí až 4.12., kdy v Mělníku přivítá HK Králův Dvůr.