Nejbližší termíny VEŘEJNÉHO BRUSLENÍ na ZS Mělník: SOBOTA 27.11.2021 od 14:00 do 15:30,
 NEDĚLE 28.11.2021 od 14:00 do 15:30

KLM: HC Lev Benešov - HC Junior Mělník 3:6

13.11.2021 | Viktor Šebík

Ve šlágru 10.kola Krajské ligy mužů byl k vidění parádní hokej

10. kolo | Sobota 13.11.2021, 17:00

HC Benešov - HC Junior Mělník

Branky a nahrávky: 18. Netolický, 29. Kočí (Starec), 32. Kaňka (Dušek) - 1. Havel (Cafourek, Šubrt), 13. Šubrt (Havel), 21. Havel (Cafourek), 45. Richtr (Krejsa, Prejza), 54. Vernek, 55. Richtr

Vyloučení: 2-6, Využití: 1-0, V oslabení: 0-0

Rozhodčí: Lukavský - Větrovský, Matějček

Diváci: 240

HC Benešov: Čásenský (Štěpánek) - Kořánek, Beran, T.Rittig, Zderadička, J.Rittig - Kižlin, Kohout, Polesný, Kočí, Sládek, Dušek, Mrva, Netolický, Kaňka, Štětina, Starec

HC Junior Mělník: Chábera (Šimáček) - Cafourek, Kapoun, Cicvárek, Prejza, Krejsa, Chvátal, Nesládek - Šubrt Havel, Litera, Stinka, Vernek, Šícha, Richtr, Lenc

Domácí tým se od úvodního vhazování prezentoval svižným hokejem a během úvodních vteřin se dokázal několikrát dostat do bezprostřední blízkosti mělnické branky, na Cháberu však žádný benešovský střelec nevyzrál. Po půlminutě hry ale Benešov vyrobil první velkou chybu v utkání – dopřát T.Havlovi tolik prostoru v útočném pásmu, to se prostě nevyplácí. Havel měl dostatek času na to, aby si Čásenského položil na led a bekhendem zasunul kotouč do domácí branky – 0:1. Domácí tým nepolevil ve své aktivitě, hra se přelévala ze strany na stranu a bylo se opravdu na co dívat. V dobré šanci se zjevil Netolický, trefil ale jen Cháberovu hruď. Ve třinácté minutě se do přečíslení dvou proti jednomu dostala mělnická dvojice Havel – Šubrt. Havel na sebe nalákal obránce a předal puk úplně volnému D.Šubrtovi, proti jehož přesné střele neměl Čásenský šanci – 0:2. Benešov se dočkal v závěru třetiny, střelu Netolického z vrcholu kruhu zastínil chumel hráčů a Chábera již nestačil reagovat – 1:2.

Benešov zaspal začátek druhé třetiny stejným způsobem jako začátek té první. Pro domácí tým bolestné deja-vu v podobě další branky Havla přišlo sice o 16 vteřin později, než po začátku první třetiny, stále to ale byla první minuta a první střídání – 1:3. Benešov se ale nevzdával a díky dobrému bruslení se dostal do několika zajímavých příležitostí, Chábera ale odolával. Ve 28. minutě ale již nestačil na střelu Kočího, k němuž se kotouč šťastně odrazil do takové pozice a tak mimo dosah mělnické obrany, že to lepší být nemohlo. Kočí nabídnutou šancí nepohrdl a střelou mezi lapačku a beton snížil na 2:3. V polovině utkání ohodnotil hlavní rozhodčí Lukavský trochu přísně zákrok Prejzy dvouminutovým trestem, aby to po minutě „vyšperkoval“ dalším, ještě překvapivějším vyloučením Šubrta. Domácí tým zužitkoval nabídnutou výhodu po 13 vteřinách, Cháberu ale překonal nešťastnou tečí jeho spoluhráč T.Cicvárek – 3:3. Začínalo se od začátku, Benešov byl po vyrovnávací brance nabuzený a ve zbytku třetiny měl více ze hry, skóre se ale nezměnilo.

Druhou přestávku asi věnoval domácí tým pečlivé přípravě na první minutu poslední třetiny, protože tu už do třetice konečně přestál bez obdržené branky, jejímž střelcem by byl Havel. Vítěznou branku tak vstřelil po samostatné akci po pravém křídle ve 45.minutě V.Richtr, který si svůj vůbec první zásah v mělnickém A-mužstvu nemohl načasovat lépe – 3:4. Do zápisu se mezi střelce zapsal později i J.Vernek, také v tomto případě ale mu pomohla skórovat hůl jednoho z domácích hráčů a na vlastní góly bylo srovnáno – 3:5. Pět minut před koncem utkání se podruhé trefil (první trefou nabuzený) Richtr a stanovil tak definitivní podobu dnešního skóre – 3:6.

V Benešově se dnes odehrál výborný zápas, na obou stranách bylo vidět hodně pohybu. Benešov má v sestavě hodně mladých a dobře fyzicky připravených hráčů, na druhé straně ale stál silný tým Mělníka, který se opírá o výborného Cháberu v brance, spolehlivou obranu a silný útok, který i přes absenci Macka, Šípka a Novotného dokáže důkladně „zatopit“ kterémukoliv soupeři.

Příští sobotu čeká mělnický tým další velmi atraktivní duel – v 18:15 nastoupí v Kralupech. Kralupy, vedené svým nejproduktivnějším hráčem M.Příhodou (10+4 v deseti utkáních), ztrácí v tabulce na Mělník pouhé čtyři body a dá se tedy čekat, že s velkou podporou domácího publika půjdou tvrdě za vítězstvím.