Nejbližší termíny VEŘEJNÉHO BRUSLENÍ na ZS Mělník: SOBOTA 27.11.2021 od 14:00 do 15:30,
 NEDĚLE 28.11.2021 od 14:00 do 15:30

KLM: HK Kralupy nad Vltavou - HC Junior Mělník 3:4 po nájezdech

20.11.2021 | Viktor Šebík

V okresním derby se hrál dobrý hokej, Mělník bere dva body za výhru po nájezdech

11. kolo | Sobota 20.11.2021, 18:15

HK Kralupy nad Vltavou - HC Junior Mělník

3:4

1:1, 2:2, 0:0 - 0:1

Branky a nahrávky: 4. Hampl (Husárik, Soukup), 25. Brandejský (Chládek), 33. Husárik (Kučera) - 14. Vernek (Cicvárek, Kapoun), 21. Havel, 22. Nesládek (Vernek, Stinka), 65. rozhodující nájezd Havel

Vyloučení: 4-3, Využití: 1-0, V oslabení: 0-0

Rozhodčí: Macháč, Dundr - Vlasjuk, Havel

Diváci: 450

HK Kralupy nad Vltavou: Gabriška (od 21:13 Škubal) - David, Hájek, J.Verbík, Chládek, Prášek, R.Verbík - KUčera, Kaprál, Marek, Binko, Soukup, Štibran, Řehák, Brandejský, Bradáček, Příhoda, Hampl, Šiška, Husárik

HC Junior Mělník: Chábera (Šrámek) - Cafourek, Kapoun, Cicvárek, Prejza, Krejsa - Macek, Šubrt, Havel, Nesládek, Stinka, Vernek, Šnajdr, Litera, Richtr

Okresní derby mělo velkolepý začátek. Státní hymna, návštěva hejtmanky Středočeského kraje, která kromě úvodního slova vhodila i úvodní buly, aniž by „hodila záda“, čehož se předem obávala…..a mohl se začít hrát i hokej.

Domácí tým, v němž polovina hráčů byla ročník 1999 a mladší, vstoupil do zápasu hodně aktivně, Chábera v mělnického brance si rozhodně nemohl stěžovat na nedostatek práce. Již ve čtvrté minutě zapomněla mělnická obrana na postu pravého křídla úplně volného Hampla, který měl dostatek času na to, aby si srovnal kotouč na holi a přesnou střelou z krátké vzdálenosti otevřel skóre utkání – 1:0. To bylo ale z domácího úvodního tlaku všechno, utkání se postupně nejen srovnalo, ale větší hokejová aktivita byla vidět ze strany Mělníka. Ve třinácté minutě drze vykličkoval od mantinelu až před brankoviště Gabrišky M.Macek, jeho střela ale naštěstí pro Kralupy neskončila v brance. O minutu později ale už se síťka v domácí brance přeci jen třepetala. K.Kapoun zavezl kotouč do pásma, pokusil se po rychlém obkroužení branky překvapit Gabrišku, to se mu ale nepovedlo. Odražený kotouč si ale našel v ideální pozici přijíždějící J.Vernek a svoji nekompromisní střelu poslal až do „víka“ kralupské branky – 1:1. Domácí Hampl mohl vyrovnat, po jeho střele ale zachránil Cháberu dobře postavená tyč jeho branky. V poslední minutě první třetiny se po nečekaném odrazu dostal puk k D.Šnajdrovi, jeho střela ale jen sklouzla po boční síťce kralupské brány.

Druhá třetina zápasu začala podobným scénářem, jako první a druhá třetina zápasu před týdnem v Benešově – první střídání první mělnické lajny – T.Havel – gól. Havel jel s pukem po levé straně kluziště, vyhlížel některého z dojíždějících spoluhráčů, ale protože žádný nebyl v lepší pozici, vystřelil sám a skrz lapačku Gabrišky propasíroval puk do branky – 1:2. Časomíra se zastavila na hodnotě 20:18. Hned v další minutě při pobytu mělnického druhého útoku na ledě došlo k několika zajímavým událostem. Nejdříve upaloval na Gabrišku zcela osamocený J.Nesládek, netrefil ale zařízení. V pokračující akci došlo ke chvilkovému přečíslení tří proti dvěma, Vernek střílel před brankoviště a Nesládek puk poslal do kralupské branky – 1:3. To bylo na juniora Gabrišku moc a do kralupské klece se místo něj postavil J.Škubal. Kralupy snížily ve 25.minutě zápasu v přesilovce při vyloučení Verneka – 2:3. Pro Mělník mohlo být i hůře, těsně před polovinou základní hrací doby se domácí tým dostal do rychlého protiútoku, přečíslení dvou na jednoho ale skončilo jenom pokaženou finální přihrávkou a Chábera vůbec nemusel zasahovat. Ve 30.minutě měl hned dvě velké šance z bezprostřední blízkosti Cháberovy branky do té doby zcela neviditelný M.Příhoda, Chábera ale obě jeho střely zastavil. Přesilovou hru hrál vzápětí i Mělník. Velké, ale jalové obléhání domácí branky neskončilo vůbec dobře – v přečíslení dvou na jednoho Cicvárek nahazoval žabkou puk před brankoviště na L.Stinku, ten ale kotouč nezasáhl, následně si jej sebral kralupský obránce a dlouho přihrávkou poslal do samostatného úniku navrátilce z trestné lavice Husárika, na kterého mělnická obrana zapomněla. Husárik měl celé mělnického obranné pásmo pro sebe a nabídnutou šancí nepohrdl – 3:3. Ještě do konce druhé třetiny byla k vidění jedna veliká šance na každé straně kluziště. Nejdříve Chábera se štěstím zlikvidoval pohotovou střelu Řeháka, poté Vernek netrefil dobře puk před částečně odkrytou Škubalovou brankou.

Před začátkem třetí třetiny pobavil tribuny Chábera svým vpádem na led, když si zapomněl sundat chrániče bruslí. I když se i nadále hrál rychlý a fyzicky náročný hokej, třetí třetina byla přeci jenom opatrnější, bylo vidět, že ani jeden tým nechce udělat chybu dozadu a šancí nebylo k vidění tolik, jako v předchozích třetinách. Tu největší kralupskou zapařil v 53.minutě Řehák, když sám zblízka vůbec netrefil prostor mělnického branky a tribuny jenom zahučely. Velká šance se zrodila i před kralupskou brankou, Havel se v závěru třetí třetiny proháčkoval z rohu sám až před Škubala, tam jej ale zastavil hraničním zákrokem jeden z velmi urostlých kralupských obránců.

Zápas tak skončil po šedesáti minutách vyrovnaným skóre 3:3 a na řadu muselo přijít prodloužení. V něm si mnohem větší šance vytvořil Mělník, Havel měl na své hokejce rozhodnutí třikrát, za Kralupy se mohl o rozhodující moment postarat v samostatném úniku Hampl, oba brankáři ale své týmy podrželi. V samostatných nájezdech začal lépe Mělník, ve druhé sérii prostřelil Škubala D.Litera, ale ve třetí sérii srovnal za Kralupy Příhoda. V čtvrté sérii nejdříve překonal Škubala forehandovým blafákem Havel, aby vzápětí srovnal střelou okolo Cháberovy lapačky Hampl. Rozhodnutí nakonec přinesla šestá série nájezdů, ve které se za Kralupy netrefil Brandejský a Havel předvedl druhý úspěšný blafák, tentokrát do bekhendu.

Mělník tak ve velmi dobrém zápase vyhrál 4:3 po nájezdech a odváží si z Kralup dva body do tabulky KLM. Příští utkání odehraje Mělník v sobotu 27.11. od 17:45, na zimním stadionu v Hořovicích se postaví domácímu týmu HC Spartak Žebrák.