KLM: HC Junior Mělník - HK Králův Dvůr 3:1

V zápase očkovaných byl lepší Mělník a po zásluze bere všechny tři body

13. kolo | Sobota 04.12.2021, 17:30

HC Junior Mělník - HK Králův Dvůr

3:1

1:1, 1:0, 1:0

Branky a nahrávky: 20. Stinka (Litera), 31. Šícha, 49. Šubrt (Vernek, Havel) - 19. Gebhart (Hamada)

Vyloučení: 3-7, Využití: 0-0, V oslabení: 1-0

Rozhodčí: Jecelín - Holec, Škarohlíd

Diváci: 180

HC Junior Mělník: Šimáček (Šrámek) - Prejza, Šnajdr, Krejsa, Nesládek - Havel, Šubrt, Vernek, Šícha, Stinka, Litera, Richtr, Kratochvíl

HK Králův Dvůr: Černý (Krejčí) - Kulich, Slabý, Miška, Hamada, Šnaidauf, Mahel, Piovarči, Tuček, Gebhart, Brém, Krásl, Pánek

Aktuálně platná protikoronavirová opatření způsobila to, že zejména obranné řady mělnického týmu byly značně prořídlé. Na soupisce týmu byli pouze dva čistokrevní beci (M.Prejza a M.Krejsa), jeden obojživelník (J.Nesládek) a čtvrtým dozadu byl až doposud čistokrevný útočník D.Šnajdr. Hostující tým na tom nebyl o mnoho lépe, na soupisce měl pouhé dva obránce, ale celkem měl do pole 13 hráčů a byl na tom tedy o jednoho lépe než Mělník. Domácí tým přesto na svého soupeře z Králova Dvora od prvních vteřin nastoupil naplno a začátek utkání asi nejlépe vystihuje proslov jednoho z hostujících útočníků (vyslechnuto nechtěně před kabinou hostí po skončení první třetiny):  „Ty vole, já jsem se z prvního střídání vrátil a vůbec jsem nebyl ani trochu zpocenej. Jenom jsem tam devadesát vteřin stál na místě a otáčel jsem hlavou.“ Úvodní tlak domácích, ve kterém se hned v první minutě objevil zcela sám před hostujícím brankářem Černým T.Havel a blafákem ho nepřekonal, ukončil až ve třetí minutě M.Šícha, jehož tečovaná střela skončila až v síti nad plexisklem a rozhodčí poprvé přerušili hru. O chvíli později se už přes posledního obránce tlačil před Černého J.Vernek, na poslední chvíli se mu ale do cesty připletla zlomená hokejka ležící na ledě a stačila mu rozhodit mířidla. V polovině první třetiny se vydal po pravé straně dopředu sám Nesládek, ujel dvěma soupeřovým hráčům, jeho střela pod vyrážečku Černého ale jen těsně minula zadní tyč branky. Skóre se tak měnilo až v závěru třetiny. Nejprve překonal v devatenácté minutě domácího D.Šimáčka Gebhart, který před ním šikovně tečoval Hamadovu střelu z vrcholu kruhu – 0:1. O pár vteřin později se ale na druhé straně hřiště objevil v přečíslení dvou na jednoho L.Stinka a V.Richtr, prvně jmenovaný vzal zodpovědnost na sebe a přesnou střelou po ledě k bližší tyči srovnal na 1:1.

Na začátku druhé třetiny se opět samostatně až před Černého dostal Nesládek, střela mu ale příliš nevyšla a trefil jen hostujícího gólmana do středu těla. Následovala méně zajímavá část zápasu, kdy se ani na jedné straně gólmani moc nepotili. To se ale mělo změnit v polovině utkání. Nejdříve vytasil parádní zákrok Šimáček a o pár desítek vteřin udeřilo na druhé straně. Ve vlastním oslabení se zmocnil puku M.Šícha, přejel kluziště a jen tak jakoby mimochodem vyslal parádní střelu, která proletěla kolem lapačky až do horní sítě Černého branky – 2:1. Šícha mohl při dalším střídání přidat další gól, jeho dorážka zblízka a z velkého úhlu ale skončila jenom na tyči branky hostí. Také hostům se podařilo dostat do velké šance ve vlastním oslabení. Šimáček však byl na místě a také tuto šanci v podobě samostatného úniku útočníka Králova Dvora v poslední minutě druhé třetiny zneškodnil.

I v úvodu poslední části hry měl velkou šanci Nesládek, po jeho akci v brankovišti Černého to na tribunách ale jen zahučelo zklamáním. V polovině třetiny padla nejkrásnější branka utkání, kdy Havel vybojoval v rohu puk, posunul jej na Verneka, který jej bez váhání nahrál volnému D.Šubrtovi. Šubrt jej hned „z první“ Vernekovi vrátil, ten mu to oplatil a Šubrt tak měl před sebou prakticky jen volnou královédvorskou branku – 3:1. Havel později nevyužil další svůj samostatný únik, stejně ztroskotal na Šimáčkovi i hostující Piovarči. Čtyři minuty před koncem zápasu se do nebezpečné situace dostal na brankovišti před Černým Richtr, pohotová střela mu ale nesedla. Když pak v předposlední minutě zastavil Šimáček další sólový únik Bréma, bylo o osudu dnešního zápasu rozhodnuto. Se závěrečným hvizdem ještě předvedli boxerskou kulturní vložku Vernek a Tuček, za což oba ještě vyfasovali formální dvouminutový trest…

V Mělníku se hrálo zajímavé utkání. Domácí tým měl mnohem více ze hry zejména v první třetině, která se hrála s velmi malým počtem přerušení (do patnácté minuty se vhazovalo snad jenom čtyřikrát včetně úvodní buly). Tým se také mohl spolehnout na solidně chytajícího Šimáčka, který vůbec neměl snadnou úlohu – delší úseky bez jediné střely se střídaly s nebezpečnými sólovými nájezdy, Šimáček je však všechny zlikvidoval a byl dnes opravdu pro svůj tým jistotou.

Poslední letošní domácí utkání čeká mělnický tým příští sobotu. Do Mělníka přijede silný soupeř – Kolín B, který v dosavadním průběhu soutěže ztratil jenom šest bodů (prohra v Benešově, prohra v prodloužení doma s HK Kralupy a výhra v prodloužení v Černošicích). Jak se povede mělnickému týmu  v dalším zápase s koronovavirovými omezeními, to mohou (očkovaní) diváci sledovat na vlastní oči 11.12.2021 od 17:30.

KLM, HC Junior Mělník - SK Černošice 5:2

Utkání, nad jehož konáním visel dlouho koronavirový otazník, přetavili hokejisté z Mělníka do dalšího vítzěství.

Mladší žáci: HC Junior Mělník - HC LEV Benešov B 3:3

Slabá mělnická půlminuta ze začátku utkání vyšvihla Benešov do tříbrankového vedení. Mělničtí přidali na tempu a stav utkání ve...

Týden hokeje v Mělníku

Přijďte ve středu 26.1.2022 v 16:00 na zimní stadion v Mělníku na akci Týden hokeje

Mladší žáci: HK Čáslav - HC Junior Mělník 1:1

KLM: HK Lev Slaný - HC Junior Mělník 3:5

Mladší žáci: HC Junior Mělník - HC Rytíři Vlašim B 0:12

Mladší žáci: HC Junior Mělník - HC Jablonec nad Nisou B 7:6

KLM: HC Rytíři Vlašim - HC Junior Mělník 5:6 po prodloužení

Mladší žáci: HC Junior Mělník - HC Nymburský Lev 2:4