KLM, TJ Slavoj Velké Popovice - HC Junior Mělník 1:5

12.02.2022 | Viktor Šebík

Marek Macek zaznamenal hattrick, domácí tým nevyužil celou řadu příležitostí a Chábera přišel o čisté konto až v předposlední minutě po lehkém nahození puku od modré čáry, které mu ale zastínilo několik hráčů před brankovištěm.

21. kolo | Sobota 12.02.2022, 18:00

TJ Slavoj Velké Popovice - HC Junior Mělník

Branky a nahrávky: 59. Kasík (Kukačka, Freisler) - 5. Vernek (Stinka), 9. Macek (Havel), 39. Vernek (Stinka, Chvátal), 41. Macek (Havel, Kapoun), 43. Macek (Cafourek, Šubrt)

Vyloučení: 9-5, navíc Kasík a Zilcher (oba Velké Popovice) 10 min OT za NESP, Využití: 0-3, V oslabení: 0-0

Rozhodčí: Hrčka - Vlasjuk, Havel

Diváci: 139

TJ Slavoj Velké Popovice: Lorenc (Žingor) - Braniš, Krejčí, T.Mareček, Mocek, Nejedlý, Zilcher - Žoha, Kasík, Maňas, Cikánek, A.Mareček, Rejna, Bícha, Culka, Kukačka, Vacek, Synáč, Formánek, Freisler, Dulovec

HC Junior Mělník: Chábera (Šimáček) - Chvátal, Krejsa, Prejza, Nesládek, Cafourek, Kapoun - Macek, Šubrt, Havel, Šípek, Stinka, Vernek, Novotný, Šícha, Litera

Utkání ve Velkých Popovicích se od začátku vyvíjelo lépe pro hosty z Mělníka. Už v páté minutě se prosadil zblízka J.Vernek – 0:1. V polovině první třetiny se do přečíslení dvou na jednoho vydali T.Havel a M.Macek, napoprvé sice neuspěli, ale z dorážky Macek přidal druhý gól Mělníka – 0:2. O minutu později se do podobné situace dostal Havel tentokrát s D.Šubrtem, střela Havla ale skončila mimo branku Lorence. V závěu první třetiny se v samostatné akci dostal až před Lorence D.Chvátal, jeho blafák ale skončil jenom na výstroji domácího brankáře. Ještě před první sirénou vypracoval další skvělou šanci Havel, jeho nahrávka z otočky v rohu kluzišti mířila na úplně volného Macka před brankovištěm Popovic, jeho dobrá teč ale skončila jenom vedle tyčky domácí branky.

Ve 23.minutě se zcela sám před Lorencovou brankou objevil O.Novotný, měl čas dokonce na dvě zakončení, ani jedno ale nepřetavil v gólovou střelu. Na druhé straně se ve velké šanci zjevil před J.Cháberou zcela osamocený domácí Formánek, jeho střela však mířila nad mělnickou branku. D.Šubrt na opačné straně kluziště chytře prostrčil kotouč na Havla, ten ale sám před Lorencovým brankovištěm velkou šanci nevyužil. Minutu před koncem druhé třetiny při přesilovce čtyř proti třem prostřelil Vernek nechytatelnou střelou všechno, co mu stálo v cestě a trefil přesně horní roh Lorencovy branky – 0:3.

Pár vteřin třetí třetiny stačilo Mělníku na další navýšení skóre. V přesilové hře se podél levého mantinelu protáhl Havel až před Lorence, blafákem však neuspěl. Chvíli to vypadalo, že kotouč zůstal ve výstroji domácího brankáře a téměř všichni hráči předpokládali přerušení hry a přestali hrát. Rozhodčí ale viděli, že Lorenc má kotouč vedle sebe a neví o něm, hru tedy nepřerušili. No, a protože totéž viděl i Macek a hrát nepřestal, bylo pro něj poměrně snadné kotouč pod stojícím Lorencem vydolovat a zasunout do odkryté branky – 0:4. Macek završil hattrick v přesilovce, když měl sám před brankovištěm dostatek času na několik střeleckých pokusů, než se k němu stačili dostat domácí obránci a zpacifikovat ho – 0:5. Další tvrdý Vernekův golfák poté našel jen včas vytrčenou lapačku Lorence. V polovině poslední třetiny vytvořili mělničtí hráči takový závar před domácí brankou, že v Lorencově brankovišti bylo snad 8 hráčů. Macek byl i u další mělnické příležitosti – tentokrát se k němu mezi kruhy dostal podivně odražený kotouč, Macek ale zvolil střelu bez přípravy, tentokrát  neuspěl. Dvě minuty před koncem nevyužil Mělník dlouhou dvojnásobnou přesilovku, Šubrt sice střílel zblízka do úplně odkryté branky, Lorenc ale vytáhl zákrok večera a lapačkou zázračně Šubrtův pokus zlikvidoval. V předposlední minutě hry přišel o čisté konto Chábera. Kasík lehce nahodil kotouč od modré čáry, Chábera měl ale zakrytý výhled a lehká střela tak doplachtila až do mělnické branky.

Mělník si zasloužil vyhrát, protože využíval nabídnuté šance. Domácí tým se sice také dostával do dobrých situací, popovičtí hráči ale mnohdy byli nabídnutou šancí překvapeni a nedotáhli ji do gólového konce. Utkání se také ne úplně povedlo hlavnímu rozhodčímu, který přehlédl spoustu nedovolených zákroků, aby vzápětí trestal zákroky, které možná ani nedovolené nebyly. Stínem na utkání je zranění J.Šípka, který po nevybíravém zákroku opustil ledovou plochu s podezřením na otřes mozku.

Příští týden čeká mělnické Áčko hustý program – v úterý od 18:00 nastoupí v Hořovicích proti domácímu HC Spartak Žebrák v dohrávce 12.kola, ve čtvrtek pak dohrává další odložené utkání, tentokrát 17.kolo v Rakovníku od 18:00. Základní část zakončí Mělník v sobotu 19.2., když na svém domácím ledě vyzve v tradičním čase 17:30 v okresním derby HK Kralupy.

RHML 2021/2022 zná svého vítěze

Mužstvo HC Kosatky Dravé ve finálové sérii zaskočilo tým HC Kondoři, který v základní části dominoval.

Kvalifikace: HC Junior Mělník - Piráti Chomutov 1:9

Chomutovští Piráti byli v Mělníku "o soutěž" lepším týmem a po jasném vítězství si zajistili pro příští ročník účast ve 2.lize.

Kvalifikace: HC Hvězda Praha - HC Junior Mělník 8:3

Mělník sice v utkání dvakrát vedl, Hvězda ale lépe bruslila a dávala góly, takže konečný výsledek trochu zavání debaklem.

Čtvrtfinále RHML 2021/2022

Kvalifikace: Piráti Chomutov - HC Junior Mělník 6:1