Mladší žáci: HC Junior Mělník - HK Čáslav 6:2

31.10.2021 | Lukáš Semelka

Výhru si žáci připsali i v nedělním utkání, nerodila se ale vůbec lehce

12. kolo | Neděle 31.10.2021, 10:15

HC Junior Mělník - HK Čáslav

Branky a nahrávky: 4. Zima, 25. Strůna (Zima), 27. Vraný, 51. Slavík (Zima), 51. Novák (Vraná), 55. Zimová – 6. Grád, 53. Koždoň (Šorf)

Vyloučení: 3-6, Využití: 1-0, V oslabení: 0-0

HC Junior Mělník: Semelka O. - Vraný, Semelka K., Krejča, Roubíček, Mařík, Drunecký, Zimová, Slavík, Vraná, Zima, Novák, Ubry, Strůna, Douděra, Corna, Pátra

HK Čáslav: Lokajíček - Zahradníková, Černovský, Koždoň, Šorf, Vondra, Kočí, Grád, Škramovský, Růžička, Grádová

V první třetině mělničtí žáci nepředváděli hru, jakou si od nich trenéři představují. Domácí bez větší aktivity pouze čekali, co soupeř bude hrát a v soubojích o puk byli často až druzí. Díky tomu si hosté z Čáslavi vypracovávali velmi dobré útočné příležitosti a hráli více "na puku".  Přesto šel Mělník ve 4. minutě do vedení brankou Alexe Zimy. Hned o dvě minuty později bylo ale vyrovnáno. Nahozený puk si domácí obrana srazila do vlastní branky. V první třetině byli hosté aktivnější a brankář Lokajíček neměl v brance tolik práce, jako na druhé straně mělnický Ondra Semelka.

Po důrazné domluvě během krátké pauzy mezi třetinami se mělničtí žáci vrátili na led a snažili se překlopit vedení na svou stranu. Hosté však stále důsledně napadali mělnickou rozehrávku a do zakončení se tak domácí útočníci dostávali jen těžko. V 25. minutě střílel Tomáš Strůna a jeho přesný zásah poslal Mělník do vedení. O dvě minuty později v přesilové hře prokličkoval mezi čáslavskými obránci Adam Vraný a přesnou střelou nedal Lokajíčkovi šanci, 3:1.

V 51. minutě předvedli pěknou hokejovou akci Alex Zima, který po křídle zavezl puk do útočného pásma a přesně jej servíroval před branku na zcela volného Matěje Slavíka, který upravil na průběžných 4:1. Uběhlo jen pár sekund a hosté inkasovali znovu, tentokrát z hole Filipa Nováka. Slabší chvilku si vybrala mělnická obrana v 53. minutě, kdy zcela sám před mělnickou brankou střílel Jakub Koždoň a Ondra Semelka se jen ohlížel za svá záda, 5:2. Poslední branku utkání vstřelila v 55. minutě Katka Zimová, když dorazila za záda čáslavského brankáře Kryštofa Lokajíčka vyraženou střelu mělnického obránce Kryštofa Semelky.

RHML 2021/2022 zná svého vítěze

Mužstvo HC Kosatky Dravé ve finálové sérii zaskočilo tým HC Kondoři, který v základní části dominoval.

Kvalifikace: HC Junior Mělník - Piráti Chomutov 1:9

Chomutovští Piráti byli v Mělníku "o soutěž" lepším týmem a po jasném vítězství si zajistili pro příští ročník účast ve 2.lize.

Kvalifikace: HC Hvězda Praha - HC Junior Mělník 8:3

Mělník sice v utkání dvakrát vedl, Hvězda ale lépe bruslila a dávala góly, takže konečný výsledek trochu zavání debaklem.

Čtvrtfinále RHML 2021/2022

Kvalifikace: Piráti Chomutov - HC Junior Mělník 6:1