KLM: HC Junior Mělník - HK Čáslav 3:2 po prodloužení

HC Junior Mělník - HK Čáslav

3:2 pp

0:1, 1:1, 1:0 - 1:0

Branky a nahrávky: 22. Chvátal (Šípek, Štrombach), 43. Nesládek (Cafourek, Šubrt), 62. Nesládek - 20. Krpata (Vlach), 25. Navrátil (Bílek, Sladký)

Vyloučení: 3-7, navíc Šípek (Mělník) a Navrátil (Čáslav) oba 5 + do konce utkání za NAP, Využití: 1-1, V oslabení: 0-0

Diváci: 410

Rozhodčí: Doubek - Čajan, Doskočil

HC Junior Mělník: Chábera (Šimáček) - Cicvárek, Prejza, Krejsa, Chvátal, Cafourek, Kapoun - Havel, Šubrt, Štrombach, Novotný, Stinka, Šípek, Litera, Šícha, Nesládek

HK Čáslav: Novák (M.Svoboda) - Šlejtr, Bílek, Janata, L.Svoboda, Krpata, Borovanský, Sladký, Vlach, Rytnauer, Muras, Pipek, Ježek, Blažek, Navrátil, Grauer, Barbora

První třetina rozhodujícího utkání čtvrtfinálové série se hrála v rychlém tempu. Obě mužstva dobře bruslila, žádný puk nebyl ztracený, žádná situace se nevypustila. Na žádné straně kluziště ale nebyla k vidění vyložená šance. Mělník byl střelecky aktivnější, Čáslav ale Cháberu zaměstnávala také. V poslední minutě hry se po levém křídle pustil do souboje jednoho proti jednomu čáslavský Krpata, jeho střelu vyrazil Chábera nad branku. Po šťastném odrazu a šťastné dorážce skončil kotouč za Cháberovými zády a Čáslav se tak velmi šťastným gólem ujala vedení – 0:1.

Vyrovnání zařídil při přesilovce Mělníka v úvodu druhé třetiny D.Chvátal. Šípkova střela od modré sice minula čáslavskou branku, ale odražený puk se dostal na úplně volného Chvátala a ten neměl problém srovnat skóre – 1:1. Do dobré situace se dostal D.Šubrt, který si vyjel ze strany až před brankoviště Nováka, jeho střela ale skončila mimo tyče. Také Čáslav využila přesilovku, a to už po 15 vteřinách od vhazování, Cháberu prostřelil Navrátil. Čáslav po tomto gólu zatáhla obranu a bránila střední pásmo pěti hráči. Přesto se však hrálo většinu času na polovině Čáslavi, na mělnické hokejky se ale v této fázi zápasu vkrádala nervozita, puky odskakovaly a přihrávky nenacházely své adresáty. Dobrých šancí si Mělník i tak vypracoval několik, žádnou ale z kategorie vyložených. Dvakrát měl dobrou šanci po nahrávkách Havla Šubrt, ani jedna z nich ale brankou neskončila. Čáslav si vypracovala jedinou šanci, po závaru před domácím brankovištěm byl ale Chábera na správném místě a akci zastavil. V polovině utkání musel předčasně do šatny Šípek, po bitce s Navrátilem vyfasovali oba trest na 5 minut a do konce utkání.

Ve 43.minutě si odmítl Cafourek bránícího hráče hostů, zajel s pukem do hloubi útočného pásma a z velkého úhlu vystřelil. Odražený puk pak spadl přímo před J.Nesládka, na něhož ze dvou metrů doslova zívala prázdná čáslavská branka, vyrovnáno na 2:2. Mělník dále tlačil svého soupeře, ale opět platilo, že žádnou vyloženou šanci si nevypracoval. Domácím zatrnulo pět minut před koncem třetí třetiny, kdy se při vyloučení Havla zjevil před Cháberou po rychlém protiútoku úplně osamocený Borovanský, jeho střelu ale Chábera vytěsnil ramenem nad. Utkání nabíralo v závěru tempo, fanoušci se museli bavit, ale rozhodnutí do konce řádné hrací doby nepadlo.

Prodloužení začali lépe hosté z Čáslavi, první trojice Mělníka se nedostala do útočného pásma. Druhá trojice to ale dokázala a po rychlém protiútoku to byl Nesládek, který svým druhým gólem v utkání poslal Mělník do semifinále a Čáslav na dovolenou…

Ve středu večer se bude hrát první utkání semifinále, od 19:30 nastoupí v Mělníku Kralupy.

RHML 2021/2022 zná svého vítěze

Mužstvo HC Kosatky Dravé ve finálové sérii zaskočilo tým HC Kondoři, který v základní části dominoval.

Kvalifikace: HC Junior Mělník - Piráti Chomutov 1:9

Chomutovští Piráti byli v Mělníku "o soutěž" lepším týmem a po jasném vítězství si zajistili pro příští ročník účast ve 2.lize.

Kvalifikace: HC Hvězda Praha - HC Junior Mělník 8:3

Mělník sice v utkání dvakrát vedl, Hvězda ale lépe bruslila a dávala góly, takže konečný výsledek trochu zavání debaklem.

Čtvrtfinále RHML 2021/2022

Kvalifikace: Piráti Chomutov - HC Junior Mělník 6:1