KLM: HK Kralupy - HC Junior Mělník - 3:2 po prodloužení

12.03.2022 | Viktor Šebík

Stav semifinále je vyrovnaný 1:1, rozhodne se v neděli večer na Mělníku. Utkání začíná v 17:30

SF2 | Sobota 12.03.2022, 18:15

HK Kralupy nad Vltavou - HC Junior Mělník

3:2 pp

0:0, 2:1, 0:1 - 1:0

Branky a nahrávky: 26. Řehák (Štibran), 30. Bradáček, 61. David (Kaprál) - 37. Chvátal (Šubrt, Havel), 46. Šícha (Litera)

Vyloučení: 4-2, Využití: 0-1, V oslabení: 0-0

Rozhodčí: Kubeš - Kotek, Thuma

Diváci: 760

HK Kralupy nad Vltavou: Novotný (Škubal) - J.Verbík, Chládek, Hájek, David, R.Verbík, Kučera, Soukup, Štibran, Binko, Kaprál, Šiška, Řehák, Bradáček, Hampl, Příhoda, Brandejský, Husarik

HC Junior Mělník: Chábera (Šimáček) - Cicvárek, Prejza, Krejsa, Chvátal, Nesládek, Cafourek, Kapoun - Šípek, Šubrt, Macek, Stinka, Novotný, Richtr, Havel, Litera, Šícha

Druhé semifinálové utkání série se hrálo v Kralupech. Domácí tým od začátku utkání lépe bruslil, Mělník naopak vypadal trochu unaveně. První velkou příležitost měli domácí v 5.minutě zápasu, J.Chábera v mělnické brance měl plné ruce práce, ale situaci ustál. O minutu později na druhé straně kluziště parádně tečoval střelu před domácím brankářem Novotným M.Macek, puk však skončil pouze ve výstroji domácího gólmana. Velkou šanci poté nevyužil T.Havel, který sám před brankovištěm nejdříve dobře tečoval střelu od modré čáry a poté kotouč vyražený Novotným zkoušel prostrčit do kralupské branky, bohužel neúspěšně.  Při přesilové hře Kralup se střela domácího obránce šťastně odrazila od brusle bránícího L.Stinky k úplně volnému kralupskému útočníkovi, jeho střelu do úplně odkryté mělnické branky ale stačil v posledním okamžiku zblokovat D.Chvátal. O chvíli později před Cháberou dobře clonil a vzápětí i dobře tečoval letící kotouč domácí Soukup, Chábera byl ale připraven. Mělník zahrozil rychlým protiútokem, v situaci dvou proti jednomu ale K.Kapoun pohrdl Šubrtovou nahrávkou a minul odkrytou branku Kralup.

Na začátku druhé třetiny domácí ještě zvýšili aktivitu a hned v první minutě se řítili dva kralupští útočníci proti jedinému mělnickému obránci. Soukup Cháberu opět nepřekonal, tentokrát svoji pohotovou střelu namířil vysoko nad mělnickou branku. Ve 26.minutě už se domácí tým dočkal. Krátce po neúspěšné přesilovce zůstali Kralupští v útočném pásmu, Mělníku se několikrát nepodařilo dostat kotouč přes modrou čáru a nakonec se po drobném nedorozumění mělnické obrany dostal k puku Řehák a zblízka dostal puk za záda Chábery – 1:0. V polovině utkání se po pravém křídle protáhl Bradáček a povedenou střelou nad rameno Chábery zvýšil na 2:0. Hned po vhazování měl solidní šanci Kapoun, jeho samostatné akci ale chybělo účinnější zakončení. V dobré střelecké pozici se po solidním tlaku celé druhé lajny ocitl Stinka, ale i jeho finální střela byla neškodná. Stejně dopadl o chvíli později i M.Šícha, který trefil jenom připraveného Novotného. V závěru druhé třetiny se Mělník dočkal snížení při přesilovce. Nejdříve střílel z otočky mezi kruhy osamocený Stinka mimo kralupskou branku, pak vznikl před brankou domácích velký závar, který nakonec propálil Chvátal – 2:1.

Třetí třetinu začal dobrou příležitostí D.Litera, také jeho střela ale našla jen střed kralupské branky a v něm dobře postaveného Novotného. Na přelomu 45. a 46. minuty se rychle vystřídaly dobré šance na obou stranách kluziště, udeřilo však na té kralupské – Novotný udělal chybu při rozehrávce u zadního mantinelu a po rychlé nahrávce Litery to měl M.Šícha zblízka do prázdné branky poměrně snadné – 2:2. Ve zbytku základní hrací doby se Kralupy dostávaly před Cháberu stále méně a méně, Mělník měl v této fázi hry rozhodně více šancí, bohužel ale žádnou z nich nedokázal využít.

Rozhodnutí tak přinesla hned první minuta prodloužení. Havel nejprve dvakrát utopil kotouč v kalužích, takže jeho průnik do útočného pásma byl úplně jiný, než byl záměr. Nepovedená přihrávka z rohu kluziště přeletěla vlastní spoluhráče a dala možnost Kaprálovi vyslat do sólového úniku Davida. Toho nestihli dohonit vracející se Kapoun a Macek včas, David svoji šanci využil a prostřelil Cháberu –  3:2.

Série se tak vrací na Mělník, rozhodnutí padne v neděli večer. Zápas začíná v tradičním čase, tedy v 17:30.

RHML 2021/2022 zná svého vítěze

Mužstvo HC Kosatky Dravé ve finálové sérii zaskočilo tým HC Kondoři, který v základní části dominoval.

Kvalifikace: HC Junior Mělník - Piráti Chomutov 1:9

Chomutovští Piráti byli v Mělníku "o soutěž" lepším týmem a po jasném vítězství si zajistili pro příští ročník účast ve 2.lize.

Kvalifikace: HC Hvězda Praha - HC Junior Mělník 8:3

Mělník sice v utkání dvakrát vedl, Hvězda ale lépe bruslila a dávala góly, takže konečný výsledek trochu zavání debaklem.

Čtvrtfinále RHML 2021/2022

Kvalifikace: Piráti Chomutov - HC Junior Mělník 6:1