KLM: HC Junior Mělník - HK Kralupy nad Vltavou 5:2

14.03.2022 | Viktor Šebík

Mělník vítězí v semifinálové sérii 2:1 a po pěti letech bude hrát opět finále KLM. První zápas proti Černošicím se hraje na mělnickém zimním stadionu ve středu 16.3.2022 od 18:30, odveta v Černošicích v sobotu 19.3.2022.

SF3 | Neděle 13.03.2022, 17:30

HC Junior Mělník - HK Kralupy nad Vltavou

5:2

2:2, 1:0, 2:0

Branky a nahrávky: 4. Havel (Nesládek), 16. Šípek (Prejza), 31. Vernek (Stinka), 55. Šubrt (Krejsa), 58. Stinka (Kapoun, Šípek) - 10. Husarik,12. Chládek (Hampl)

Vyloučení: 3-9, Využití: 1-1, V oslabení: 0-0

Rozhodčí: Hrčka - Vlasjuk, Čajan

Diváci: 680

HC Junior Mělník: Chábera (Šimáček) - Cicvárek, Prejza, Krejsa, Chvátal, Nesládek, Cafourek, Kapoun - Šípek, Šubrt, Macek, Vernek, Štrombach, Stinka, Novotný, Havel, Litera

HK Kralupy nad Vltavou: Novotný (Škubal) - Šmíd, J.Verbík, Chládek, Hájek, David, R.Verbík, Kučera, Soukup, Štibran, Binko, Kaprál, Šiška, Řehák, Bradáček, Hampl, Příhoda, Brandejský, Husarik, Stupka,

Skóre rozhodujícího utkání semifinálové série mezi HC Junior Mělník a HK Kralupy nad Vltavou se poprvé měnilo už ve čtvrté minutě hry. Domácí T.Havel se vydal na zteč soupeřovy branky, v situaci jednoho proti jednomu zvolil jedovatou střelu okolo nohou bránícího kralupského hráče a vyšlo to dokonale. Novotný v kralupské brance nestihl zareagovat a Mělník vedl 1:0. Z vedení se ale domácí neradovali dlouho. V polovině první třetiny, v posledních vteřinách úspěšně ubráněného oslabení, zaváhal při rozehrávce v rohu vlastního obranného pásma M.Cafourek, kralupští hráči se zmocnili puku a po závaru před brankou J.Chábery vyrovnal Husarik. Zaskočený Mělník se dopustil další chyby okamžitě po vhazování ve středu hřiště a na Cháberu se v samostatném nájezdu řítil osamocený kralupský útočník, Chábera ale jeho šanci zneškodnil. V pokračující rozehře ale Kralupští vytvořili před mělnickou brankou další velký závar, v jehož závěru někteří z nich již zvedali ruce nad hlavy, hlavní rozhodčí ale jenom rozpažil. Mělník byl v té chvíli pod dekou, zatímco Kralupským narostla křídla. Výsledkem bylo hákování Cafourka a další oslabení. Hostům stačilo 30 vteřin, od modré čáry střílel Chládek a Chábera měl zakrytý výhled – 1:2. Radost hostujících fanoušků neznala mezí, ale to v té chvíli neměli tušení, že je to v této sezóně naposledy… Přesilovku si poté zahrál také Mělník, první útočná řada se na celé dvě minuty usadila v obranném pásmu Kralup, žádná ze střel ale nenašla svůj cíl, většina jich navíc šla mimo prostor branky Novotného. V 16. minutě dokázal v těžké pozici J.Šípek zachytit odraženou střelu od modré čáry a, i když trochu krkolomně, dokázal trefit odkrytou kralupskou branku – 2:2.

Druhou třetinu načal dobrou šancí F.Štrombach, jeho střela ale jenom neškodně proletěla okolo branky hostů. Dojíždějící D.Litera už jí ale nestihl zachytit a vrátit za záda Novotného. Poté střílel svým typickým golfákem z mezikruží J.Vernek a … snad měl Novotný silný plastrón na žaludku. V polovině zápasu předložil Štrombach vynikající přihrávku Literovi, který však ani tentokrát svoji šanci neproměnil. O chvíli později se sám až před kralupskou branku vydal K.Kapoun, jeho zakončení blafákem bylo sice v pádu, o to nebezpečnější možná ale pro hostujícího brankáře – puk tentokrát jen těsně minul levou jeho tyčku. Ve 31.minutě si vyjel z rohu kluziště až na vhazovací bod J.Vernek a parádní střelou zápěstím zavěsil puk do horní síťky kralupské branky – 3:2. Kromě toho, že to byla branka vítězná, to byla také střela, která by mohla kandidovat v leckteré soutěži hokejové krásy. V následující minutě uháněli proti jedinému obránci Kralup Havel s M.Mackem, přečíslení ale nevyužili. Okamžitě následovala nahrávka před branku, kam se řítil D.Šubrt, bohužel byl ale puk příliš daleko od jeho hokejky. Ve 34. minutě se po dlouhé době dostaly do šance i Kralupy. Hampl se zjevil zcela sám v nájezdu před Cháberou, ten jej ale parádně vychytal lapačkou. Na druhé straně se opět zkoušel prosadit v samostatné akci Kapoun, jeho střela proletěla nad horní tyčkou Novotného branky a skončila jenom v ochranné síti nad tvrzenými skly. Kralupy už v této fázi zápasu tahaly za výrazně „kratší konec“ a jejich hráči si své frustrace začínali vybíjet ve faulech. V poslední minutě předvedl parádní čuňárnu J.Verbík, který naprosto nesmyslně zmasakroval Havla u mantinelu a po zákroku loktem na hlavu k údivu všech vyfasoval pouze dvouminutový trest. Po pár vteřinách přesilovky byl v další nebezpečné situaci Kapoun, tentokrát se snažil ve skrumáži na hraně brankoviště dotlačit puk do branky, Novotný však odolal. Vyloučen byl ale druhý z bratří Verbíků, dle zápisu o utkání na dvě minuty za napadení rozhodčího.

Dvojnásobnou přesilovku hned v úvodu třetí třetiny Mělník využít nedokázal, i když k tomu měl velmi blízko Havel, který jel úplně sám na Novotného, blafák mu ale tentokrát nevyšel podle představ. Mělník v této fázi nepouštěl Kralupy k ničemu, i když k definitivní pojistce zatím nedošlo. Kralupští byli stále nervóznější a jejich zákroky stále více na hraně faulu, mnohdy i za ní. Rozhodující momenty nastaly v polovině poslední třetiny. Kralupský Hampl byl vyloučen za nedovolené bránění na dvě minuty, krátce po odpykání trestu však trefil hokejkou do obličeje D.Literu, který s tržnou ránou v obličeji, uraženým zubem a bolestí hlavy putoval nejkratší možnou cestou k ošetření do mělnické nemocnice. Hampl dostal 2+2 minuty. Mělník sice dvouminutovou početní výhodu nevyužil, pouhé tři vteřiny po návratu Hampla do hry ale střílel od modré čáry M.Krejsa a D.Šubrt šikovnou tečí před Novotným zvýšil na 4:2. Na trestnou lavici poté opět putoval R.Verbík a mělnický tým tentokrát jeho prohřešek dokázal potrestat. V situaci jako přes kopírák při čtvrtém gólu byli Kapoun (střela od modré) a L.Stinka (teč před brankou). Mělnické tribuny v té chvíli již bouřlivě oslavovaly a nic na tom nemohlo změnit v závěru ani vyloučení Macka, stejně jako (světe, div se!) J.Verbíka na dvě minuty za napadení rozhodčího.

Kralupy tedy nastoupily na zaslouženou dovolenou a Mělník čeká po pěti letech další finále, soupeřem bude SK Černošice. Ve středu 16.3.2022 od 18:30 se hraje první utkání v Mělníku. Odveta je na programu v Černošicích v sobotu 19.3.2022 od 16:30, případný třetí zápas opět v Mělníku v neděli 20.3.2022 od 17:30.

RHML 2021/2022 zná svého vítěze

Mužstvo HC Kosatky Dravé ve finálové sérii zaskočilo tým HC Kondoři, který v základní části dominoval.

Kvalifikace: HC Junior Mělník - Piráti Chomutov 1:9

Chomutovští Piráti byli v Mělníku "o soutěž" lepším týmem a po jasném vítězství si zajistili pro příští ročník účast ve 2.lize.

Kvalifikace: HC Hvězda Praha - HC Junior Mělník 8:3

Mělník sice v utkání dvakrát vedl, Hvězda ale lépe bruslila a dávala góly, takže konečný výsledek trochu zavání debaklem.