Muži: TJ Slavoj Velké Popovice - HC Junior Mělník 4:2

07.12.2014 | Viktor Šebík

Mělník se poprvé v sezóně vrací z venkovního utkání bez bodového zisku

13. kolo | Sobota 06.12.2014, 18:00

TJ Slavoj Velké Popovice - HC Junior Mělník

B: 2. Culka (Medřický, Braniš), 6. Bícha (Chochola), 28. Vacek (J.Žoha), 57. M.Žoha (J.Žoha) - 6. Novotný (Havel, Chvátal), 56. Kašák (Vernek)

Vyloučení: 7-7, využití: 1-0, v oslabení: 1-0

Rozhodčí: v zápise neuvedeno (hlavní Jecelín)

Diváci: 100

TJ Slavoj Velké Popovice: Lorenc (Červ) - Dvořák, Nejedlý, Toman, Culka, Braniš, Chochola, Medřický, Moravec, J.Žoha, Decsy, Vacek, Bícha, Mocek, Petrželka, Rod, Rejna, M.Žoha, Lobl

HC Junior Mělník: Vokurka (Šrámek) - Fiala, Novák, Krejsa, Prejza, Brožovský, Heran, Havel, Vernek, Příhoda, Vočadlo, Kratochvíl, Kašák, Nesládek, Novotný, Chvátal, Pištej

Toto utkání hráčů, z Mělníka nevyšlo. Těžko hledat pozitiva, snad jen návrat uzdraveného J.Vokurky do mělnického brankoviště. Popovice byly v průběhu celého utkání lepší a výhru si zasloužily.

Hned v první minutě rozhodčí Jecelín vyloučil M.Krejsu. V oslabení se kotouče zmocnil T.Havel a našlápl k sólu, soupeř jej ale hned za modrou zastavil diskutabilním zákrokem a v pokračující hře se dostal do rozhozené mělnické obrany Culka a překonal Vokurku blafákem - 1:0. Za další čtyři minuty vstřelil z rychlého protiútoku branku Bícha, a s Mělníkem to nevypadalo dobře - 2:0. V té samé minutě ale efektně pověsil kotouč do horního rohu Lorencovy branky Novotný a vrátil Mělník do hry - 2:1.

Do druhé třetiny vstoupili mělničtí aktivně, domácí hráči ale velmi důsledně a pozorně bránili a ne příliš dobře spolupracující hosté z Mělníka se nedovedli individuálně prosadit. Pokud už se dostali do slibných šancí, stál v popovické brance Lorenc, který téměř zázračnými zákroky zastavil situaci dva na nikoho (Havel, Chvátal) a lapačkou skvěle vychytal gólové střely Příhody i Chvátala. Další branku přidali domácí dokonce v oslabení - začalo to tak, že se tři Mělničtí nedomluvili při napadání jediného obránce u popovické branky a propadli - rychlá přihrávka na najeté spoluhráče poslal Vacka do brejku a jeho přesnou střelu nad vyrážečku Vokurka nezastavil - 3:1.

V polovině poslední třetiny se znovu zaskvěl Lorenc, který ve dvojnásobném oslabení dokázal chytit Příhodovu střelu do prázdné branky. Kontaktní branku dal Mělník poté, co Vernek zastavil rozehrávku domácích na jejich modré čáře, jeho střelu Lorenc pouze vyrazil, ale dojíždějící Kašák už neměl velký problém vrátit puk do odkryté branky a zadělat na drama - 3:2.Popovice si ale žádné velké komplikace nepřipustily - po dalších osmdesáti vteřinách hry opět z rychlého protiútoku prostřelil po zemi Vokurku M.Žoha a vtiskl výsledku konečnou podobu - 4:2.

Mělničtí hráči se tak poprvé v sezóně vrátili z venkovního utkání bez bodu. Už v pátek budou mít příležitost zlepšit si chuť - od 18:30 hrají v Mělníku zápas proti HC Příbram.

Statistiky jsou ZDE

KLM, HC Junior Mělník - SK Černošice 5:2

Utkání, nad jehož konáním visel dlouho koronavirový otazník, přetavili hokejisté z Mělníka do dalšího vítzěství.

Mladší žáci: HC Junior Mělník - HC LEV Benešov B 3:3

Slabá mělnická půlminuta ze začátku utkání vyšvihla Benešov do tříbrankového vedení. Mělničtí přidali na tempu a stav utkání ve...

Týden hokeje v Mělníku

Přijďte ve středu 26.1.2022 v 16:00 na zimní stadion v Mělníku na akci Týden hokeje